دوشنبه 27 آبان 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در کرمان/
برنامۀ بازدید از مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی اجرا شد

برنامۀ بازدید از مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی به همت بنیاد نخبگان استان کرمان اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جمعی از استعدادهای‌برتر پسر تحت حمایت بنیاد نخبگان استان کرمان از اولین مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی کشور در کرمان بازدید کردند.

 در ابتدای این برنامه، شرکت‌کنندگان از بخش پرورش آبزیان، کرم‌های خاکی (جهت تولید مکمل­های غذایی آبزیان)، طیور و زالو و بخش پرورش زنبورهای عسل (برای جمع‌آوری زهر این حشره) دیدن کردند.

بازدید از بخش حشرات و جوندگان که نحوه پرورش و نگهداری خوکچه هندی، همستر، موش­های سوری، رت‌ها و خرگوش‌ها را شامل می­شد، بخش بعدی این برنامه بود که در آن شرکت کنندگان با نحوۀ کار سیستم کنترل اتوماتیک، دما، رطوبت و تهویه سایت نگهداری حیوانات از نزدیک آشنا شدند.

در پایان، شرکت‌کنندگان از بخش­های جانبی مرکز شامل قرنطینه، آزمایشگاه و اتاق شست‌وشو نیز بازدید کردند.

لازم به ذکر است، اولین مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی کشور شامل مراکز جوندگان، خزندگان، پرورش آبزیان، پریمادها (میمون)، زالو، حلزون، برخی از حشرات مانند زنبور عسل و همچنین پرورش شتر است. این مجموعه با همکاری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، بخش‌خصوصی و دفتر توسعه فناوری‌های سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال جاری توسط دکتر سورنا؛ ستاری معاون علمی‌و‌فناوری رییس‌جمهور افتتاح شد.

مدیریت پرورش، نگهداری و تولیدمثل گونه‌های مختلف آزمایشگاهی، ارتباط تنگاتنگ با محیط‌زیست و حفظ حیوانات در معرض انقراض از مهمترین اهداف این مرکز است که در همین راستا محصولات دانش‌بنیان مبتنی بر فرآورده­های موجودات زنده را تولید می­کند.

 

تاریخ انتشار : 1396/05/31
کد : 74590
تعداد بازدید: 550

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601