مراسم نکوداشت استاد علی محمدیان برگزار می‌شود

مراسم نکوداشت استاد علی محمدیان «مسافر» با مشارکت بنیاد نخبگان آذربایجان‌غربی در ارومیه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم نکوداشت استاد علی محمدیان؛ شاعر پیشکوست آذربایجان‌غربی با مشارکت استانداری، بنیاد نخبگان آذربایجان‌غربی، انجمن مفاخر استان و اداره‌کل فرهنگ‌و‌ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

در نشست هماهنگی این مراسم، مهدی چهل‌امیرانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان آذربایجان‌غربی برگزاری مراسم‌های نکوداشت از مفاخر را یکی از اولویت‌های بنیاد دانست و گفت: این مراسم‌ها نقش بسیار مؤثری در الگوسازی برای جوانان خاصه مستعدان‌برتر دارد به همین دلیل به عنوان یک اولویت، در برنامۀکاری بنیادهای نخبگان استانی لحاظ شده است.

هوشنگ عطاپور؛ مدیرکل امور اجتماعی‌و‌فرهنگی استانداری آذربایجان‌غربی نیز با اشاره به اثرگذاری استاد محمدیان در شعر استان، گفت: اشعار اجتماعی این استاد فرزانه از نظر اخلاقی و معنوی در بالاترین سطح قرار دارد و می‌تواند الگوی مناسبی برای شعرای جوان استان باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کریمی؛ مدیرکل فرهنگ‌و‌ارشاد اسلامی نیز با اشاره به اهمیت الگوسازی از مفاخر بومی کشور و نکوداشت مقام فرهنگی این افراد، یادآور شد: استاد علی محمدیان «مسافر» از شعرای پیشکسوت و توانمند ارومیه در عرصۀ غزل معاصر به شمار می‌رود به همین دلیل نکوداشت او، در واقع اکرام مقام هنر شعر و ادب است.

مصطفی قلی‌زاده‌علیار؛ از اعضای انجمن مفاخر استان نیز یادآور شد: استاد علی محمدیان علاوه بر غزل‌های عرفانی، در موضوعات آئینی و دفاع‌مقدس هم آثاری ارزشمندی دارد.

لازم به ذکر است، مراسم نکوداشت استاد علی محمدیان متخلص به مسافر؛ شاعر پیشکوست آذربایجان‌غربی، بیست‌وششم شهریورماه همزمان با سالگرد وفات استاد شهریار در ارومیه برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : 1396/05/29
کد : 74577
تعداد بازدید: 1558