به همت بنیاد نخبگان استان مرکزی/
مستعدان‌برتر از شرکت ایرالکو بازدید کردند

جمعی از سرآمدان و استعدادهای‌برتر استان مرکزی از شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جمعی از سرآمدان و استعدادهای‌برتر استان مرکزی از شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) بازدید کردند و از نزدیک با  توانمندی‌ها، محصولات و نحوۀ تولید آلومینیوم در این شرکت آشنا شدند.

در ابتدای این بازدید، کلیپی به مدت ۱۵ دقیقه پخش شد که به معرفی تاریخچۀ شرکت و نیز محصولات و شرکت‌های وابسطه به صنعت آلومینیوم  در آن پرداخت و سپس شرکت‌کنندگان از واحدهای مختلف بازدید کردند و از نزدیک با فرایند تولید شمش آلومینیوم و نحوۀ کار دستگاه‌های مختلف آشنا شدند.

در ادامه مستعدان برتر، از کارگاه ریخت، کارگاه آندسازی: شامل دو بخش ساخت و پخت آند (روباز و روبسته)، کارگاه میله‌گذاری، واحد کنترل کیفیت، واحد توزیع برق احیاء و واحد آزمایشگاه بازدید کردند.

ایرالکو، به عنوان اولین تولیدکننده شمش‌های آلومینیوم در ایران، در زمینی به مساحت ۲۳۲هکتار در کیلومتر ۵ جاده اراک-تهران واقع شده است. موضوع تأسیس کارخانه ایرالکو در سال ۱۳۴۶ به تصویب هیأت‌دولت رسید و اقدامات مربوط به نصب تأسیسات و ساختمان از سال ۱۳۴۷آغاز شد و در سال ۱۳۵۱ با دو خط تولید و ظرفیت ۴۵۰۰۰ تن در سال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

تاریخ انتشار : 1396/05/28
کد : 74561
تعداد بازدید: 1664