مستعدان برتر از رصد خانه شهری تهران بازدید کردند

بازدید تخصصی از رصد خانه شهری تهران به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مستعدان‌برتر دختر رشته‌های مهندسی کامپیوتر، مجموعه مدیریت، فناوری اطلاعات، آمار، آینده پژوهی و طراحی شهری استان تهران از رصدخانۀ شهری تهران بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید، کلیپی در خصوص علل و عوامل پیدایش رصدخانۀ شهری تهران پخش شد و سپس یکی از کارشناسان رصدخانه در سخنانی، هدف از تأسیس این مرکز را پالایش تغییرات شهری دانست و یادآور شد: مرکز رصدخانه شهری در سال ۱۳۹۰ افتتاح شده است.

وی افزود: تغییرات شهری می‌تواند به مرور زمان اتفاق بیافتد و به همین دلیل است که رصدخانه‌های شهری با مراکزی چون: مرکز بحران، مرکز مانیتورینگ و مرکز انتظامی به‌طور آنلاین در ارتباط است تا شهر را کنترل کند. معمولاً اطلاعات این رصدخانه، هر شش ماه یک بار به روز می‌شود.

در ادامه، مقایسه مناطق مختلف تهران از نقطه‌نظرات گوناگون مانند امنیت، سطح فرهنگی، تحصیلات، رضایت‌مندی از زندگی، میزان مهاجرت بین مناطق مختلف و جمعیت هر منطقه، از دیگر مواردی بود که توسط ماکت شهری تهران  نمایش داده شد. در نهایت نحوۀ تصمیم‌گیری مدیران شهری توسط سیستم پشتیبانی از تصمیم نشان داده شد. در این نرم افزار با درج شاخص‌های مورد نظر مکان‌هایی حاوی شرایط مطلوب نمایش داده می‌شود.

در پایان نشست پرسش و پاسخ با حضور مسؤولان و کارشناسان رصدخانۀ شهری تهران برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/05/25
کد : 74553
تعداد بازدید: 1210