بسته ارتقاء تعامل معاونت علمی با پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی تدوین می‌شود

سرپرست دفتر هماهنگی مراکز علمی معاونت توسعه فناوری معاونت علمی، گفت: دفتر هماهنگی مراکز علمی معاونت توسعه فناوری «تدوین بسته ارتقاء تعامل معاونت علمی با پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی» را در دستور کار خود قرارداده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛  مهرشاد جواهردشتی سرپرست دفتر هماهنگی مراکز علمی معاونت توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بازدید از پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ابن سینا در منطقه 15 آموزش و پرورش تهران ضمن اشاره به نقش موثر پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در تقویت خلاقیت و نوآوری دانش‌آموزان، بیان کرد: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با توجه به شناخت و اعتقادی که به نقش پژوهش سرا ها در تاثیر گذاری چرخه نوآوری کشور دارند، در بیشتر نشست ها و سخنرانی های درون سازمانی و برون سازمانی خود، به تقویت تعامل با پژوهش سراهای دانش آموزی تاکید می کند.

وی افزود: پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی به عنوان یک مرکز علمی- پژوهشی مبنا و محلی برای آماده‌سازی و ورود دانش‌آموزان به دنیای پژوهش، ایده‌پردازی و تولید علم و فناوری است و دانش‌آموزان، دور از محدودیت ها و کلاس‌بندی های آموزشی، دانسته‌های آموزشی خود را توسط پژوهش به چالش می‌کشند.

جواهردشتی، با بیان اینکه در راستای تحقق تاکید معاون علمی و نیز معاون توسعه فناوری، این دفتر "تدوین بسته ارتقاء تعامل معاونت با پژوهش سراهای دانش آموزی" را در دستور کار خود قرارداده است گفت: برای تدوین این بسته، تاکنون  جلسات متعددی هم با مدیران پژوهش سراها و کارشناسان ستادهای توسعه فناوری معاونت برگزار شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر آسیب شناسی و شناخت موانع، در این جلسات به راهکارهای مناسبی نیز دست یافته ایم که در آینده ای نزدیک ماحصل این جلسات را در قالب یک بسته پیشنهادی تقدیم معاون علمی خواهیم کرد.

سرپرست دفتر هماهنگی مراکز علمی معاونت توسعه فناوری معاونت علمی گفت: خوشبختانه سطح تعامل موجود معاونت و مجموعه های تابعه آن با پژوهش سراهای دانش آموزی مناسب است و با عزم و اعتقادی که در درون معاونت و پژوهش سراها سراغ دارم، امیدوارم با این بسته پیشنهادی شاهد تعاملات بیش از پیش باشیم.

همچنین در این بازدید، محمدعلی دشتی پور، مدیر پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی شهر تهران گفت: در سال‌های اخیر، با واحدهای مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعاملات جدیدی را شروع کرده‌ایم  و صرف نظر از حمایت های مالی مقتضی، بیشترین تقاضای ما از این نهاد تأثیرگذار حوزه علم و فناوری حمایت های غیر مالی است.

وی افزود: به طور مثال آموزش کارکنان پژوهش سراها و دانش آموزان فعال در این پژوهش سراها توسط اعضای هیات علمی دانشگاه هایی که معاونت معرفی می کند  و یا تسهیل گری بازدید دانش آموزان از پارک های علم و فناوری، دانشگاه ها، مراکز صنعتی و... از جمله این حمایت ها است.

مدیر پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی شهر تهران امیدوارم سطح تعاملات سازنده معاونت با پژوهش سراها بیش از پیش شود.

تاریخ انتشار : 1396/05/21
کد : 74527
تعداد بازدید: 1078