شنبه 30 تیر 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

استاندار اصفهان:
آشنایی با بازار کسب‌وکار، رمز اثرگذاری نخبگانی در جامعه است

زرگرپور گفت: اجتماع نخبگانی برای رسیدن به اثرگذاری مطلوب، نیاز دارد علاوه بر محیط‌های علمی و تحقیقاتی، در بازار کسب‌وکار نیز به‌صورت جدی فعال شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رسول زرگرپور؛ استاندار اصفهان گفت: باتوجه به تراکم نخبگانی موجود در سطح استان، عملکرد بنیاد نخبگان اصفهان بسیار خوب بوده است.

وی با اشاره به برگزاری رویدادکارآفرینی هم‌نت در استان، افزود: این اقدام خلاقانه و ایده‌پرورانه و کاری فرهنگی در روستاها است که به عنوان یک اقدام مثبت، قابلیت تکثیر در همۀ مناطق روستایی کشور را دارد.

زرگرپور ادامه داد: باید از تجربیات برگزاری رویداد هم‌نت در دو سال گذشته، استفاده شود چراکه این اقدام در ارتقای فکری و معنوی روستاها تأثیر بسزایی داشته است.

استاندار اصفهان در ادامه به لزوم ایجاد بازارهای محلی-روستایی برای عرضۀ مستقیم محصولات روستاییان اشاره کرد و یادآور شد: بازارهای محلی-روستایی به صورت خودجوش در ایام تعطیل برای عرضۀ محصولات روستایی ایجاد می‌شود؛ همین موضوع بیانگر حس‌‍نیاز به وجود این بازارها است. این نیاز باید به شکل صحیحی پاسخ داده شود. در این حوزه بنیاد نخبگان استان می‌تواند مدل بازارچۀ مذکور را طراحی و به‌صورت آزمایشی اجرا کند تا با رفع مشکلات آن، این بازارچه‌ها به‌صورت فراگیر دایر شوند.

زرگرپور با تأکید بر حضور فعال اجتماع نخبگانی در بازار کسب‌وکار، تصریح کرد: نیاز است اجتماع‌نخبگانی که در فضای علمی و تحقیقاتی حضور دارند، با فضای کاملاً متمایزِ اجرایی و کسب‌و‌کار نیز آشنا شوند تا به اثرگذاری مطلوب برسند؛ البته بنیاد نخبگان استان اصفهان نیز در این حوزه، اقدامات خوبی انجام داده که قابل تقدیر است.

 

تاریخ انتشار : 1396/05/21
کد : 74520
تعداد بازدید: 195

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601