مستعدان‌برتر خراسان‌شمالی از شرکت توس‌چینی بازدید کردند

برنامۀ بازدید از شرکت توس‌چینی به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی در راستای بازدیدهای و با هدف آشنایی هرچه بیشتر اجتماع‌نخبگانی با پتانسیل‌های تولیدی کشور در حوزۀ چینی و چگونگی تولید و فرآوری چینی در ایران، برنامۀ بازدید از شرکت توس‌چینی را برگزار کرد.

شرکت‌کنندگان در این بازدید، پس از حضور در کارخانه ابتدا از خط مواداولیه دیدن و پس از آشنایی با مواد مادر تولید چینی، از نحوه قالب‌بندی‌ها، طرح‌ها و چگونگی قرار گرفتن قالب‌ها در کوره بازدید کردند. در مرحلۀ بعدی، خط فرآوری توسط کارشناس مرتبط توضیح داده شد و در پایان از خط طراحی و نحوۀ چگونگی طرح‌دادن به چینی بازدید شد.

در بخش دیگری از این برنامه، شرکت‌کنندگان از آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی و هارونیه نیز بازدید کردند.

لازم به ذکر است، مجتمع کارخانجات تولیدی توس‌چینی، بزرگترین تولیدکنندۀ چینی مظروف در خاورمیانه و دومین تولیدکننده چینی در جهان با ظرفیت سالیانه 22000 تن چینی ، در سال1360 به ثبت رسید و کار مطالعات و تحقیقات آن آغاز شد و در سال 1370 با هدف تولید انواع ظروف چینی خانگی و هتلی و با ظرفیت 4200 تن در سال، در مشهد به بهره‌برداری رسید. این مجتمع در همان سال‌های اولیۀ فعالیت خود با تکیه بر تکنولوژی بالای تولید و دانش متخصصین متعهد و مجرب داخلی و خارجی، پا به عرصۀ بازارهای جهانی نهاد و در طی چند سال، موفق به کسب سهم عمده‌ای از بازارهای داخلی و خارجی شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/05/18
کد : 74514
تعداد بازدید: 1253