یکشنبه 5 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

هفته آگاهی از مغز به شبکه سلامت آمد

13 عنوان کلیپ کوتاه درباره هفته آگاهی از مغز به منظور اطلاع رسانی درباره مغز به عموم مردم در سایت الکترونیکی شبکه سلامت سیما بارگذاری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ 13 عنوان کلیپ کوتاه درباره آگاهی از مغز جهت آگاهی رسانی به عموم مردم در سایت الکترونیکی شبکه سلامت سیما بارگذاری شده است. این کلیپ ها که توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی هر سال به مناسبت هفته آگاهی از مغز در قالب گفت و گو با اساتید و متخصصان علوم شناختی و علوم اعصاب مغز تهیه و تولید می شود. 

همچنین هویت و حافظه ، تاثیر ورزش بر مغز ، حافظه و آلزایمر، بیماری مغزی و روحی، انعطاف پذیری در کودکان ، اضطراب ، افسردگی و وسواس موضوعاتی است که در این کلیپ ها به آن پرداخته شده و بخشی از این کلیپ ها در قالب گفت و گو با بازیگران سینما و تلویزیون ، مدال آوران و قهرمانان کشور در باره مغز و چالش های آنان در این حیطه تهیه و تولید شده است. 

هفته آگاهی از مغز سال‌ها است که در دنیا نامگذاری شده و کشورهای پیشرفته جهان برنامه‌هایی را به همین مناسبت اجرا می‌کنند ودر کشور ما نیز برنامه‌های متنوعی متناسب با سن و با توجه به نیاز اقشار گوناگون جامعه با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا می‌شود.

هدف از نامگذاری این هفته به نام هفته آگاهی از مغز و اجرای برنامه‌های آموزشی در ارتباط با مغز و کارکردهای آن، ارتقای بهداشت مغز در جامعه است، چون مغز فرمانده بدن و ارگانی است که تمام فعالیت‌ها، رفتار، غرایز، هیجانات، اراده و تفکر را رهبری می‌کند، به همین دلیل دانشمندان و محققان به دنبال آن هستند که عامه مردم از کارکردها و توانایی مغزاطلاع پیدا کرده و به بهداشت و سلامت آن توجه بیشتری کنند و همانطور که دیگر ارگان‌های بدن را چکاپ می‌کنند مغزشان را نیز چکاپ کنند. در سراسر دنیا این هفته در اواخر اسفند ماه برگزار می‌شود، ولی در ایران به دلیل همزمان شدن با سال جدید ، این هفته در اوایل اسفند هر سال برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : 1396/05/17
کد : 74510
تعداد بازدید: 872

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601