دلیری در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با بانک سپه/
بورس دانش‌بنیان ایجاد می‌شود

با توجه به اقدامات انجام شده در حوزه دانش بنیان و جذب سرمایه از سوی معاونت علمی امیدواریم که به زودی بورس دانش بنیان در کشور ایجاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی اظهار کرد: با توجه به اقدامات مثبت معاونت علمی در راستای ایجاد یک فایل مستقل برای شرکت های دانش بنیان در بورس و حضور چند شرکت دانش بنیان در تابلوی بورس امیدواریم به زودی بورس دانش بنیان برای توسعه شرکت های فعال در این حوزه ایجاد شود.

وی در ادامه افزود : تامین مالی شرکت های دانش بنیان از طریق حضور این شرکت ها در بورس و عرضه سهام آن ها در تابلوی بورس در حال حاضر امکان پذیر شده و یک تابلوی اختصاصی برای sme ها و شرکت های دانش بنیان ایجاد شده و با انجام فرآیند های لازم و تدوین آن باید تعداد زیادی شرکت در تابلوی بورس حضور داشته باشد.

دلیری خاطر نشان کرد : برای حمایت از شرکت های دانش بنیان معاونت هزینه 50 درصد ورود شرکتهای دانش بنیان به بورس را پذیرفته تا به توسعه این حوزه کمک کند .
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی به ورود به بازار سرمایه اشاره کردو گفت : پس از انعقاد تفاهم نامه با سازمان بورس یک فایل مستقلی برای موضوع دانش بنیان باز شد و صندق های جسورانه برای حمایت از این شرکت ها تشکیل شدند و در حال حاضر حدود هشت صندوق مجوز دریافت کرده اند.

وی همچنین به موضوع ورود به نهادهای مالی موجود از جمله بانک ها اشاره کرد و گفت : موضوع سرمایه گذاری بانک ها در حوزه دانش بنیان باید اتفاق بیفتد و فرایند جذب طرح و ایجاد مراکز نوآوری و برگزاری استارتاپ ها امکان پذیر شود.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی افزود : در حال حاضر با بیش از 9 بانک در حال مذاکره هستیم  تا به زودی در این حوزه منابع مالی تامین و رشد چشمگیری را شاهد باشیم.

دلیری تاکید کرد :با توجه به اینکه طرح های دانش بنیان طرح هایی هستند که به صورت مرتب در حال رشد هستند ، بازار آنها قابل تامین خواهد بودوامکان ارتقای محصول و وورد به بازارهای خارجی رو دارند لذا متمایزتر از طرح های سنتی هستند و تجربه خوبی بود.

در ادامه این مراسم تفاهم نامه ای میان معاونت علمی و بانک سپه منعقد شد تا با بكارگيري ظرفيتهاي بازار پول و سرمايه كشور در جهت رشد و توسعه محصولات و خدمات دانش بنيان وتحقق اهداف اقتصاد مقاومتي گام برداشته شود.

همكاري در راهاندازي «مركز شتابدهي و نوآوري»؛همكاري در تأسيس و توسعه فعاليت صندوق سرمايهگذاري جسورانه وهمكاري در جهت استفاده از خدمات و محصولات شرکت های دانش بنیان در حوزه های کاری مرتبط با طرفین تفاهمنامه از جمله خدمات فینتک ها محورهای  اصلی انعقاد این تفاهم نامه هستند.

تاریخ انتشار : 1396/05/16
کد : 74488
تعداد بازدید: 1582