با هدف شکوفاسازی کسب‌وکارهای کارآفرین دانش‌بنیان/
جلسۀ کارگروه توسعۀ کارآفرینی دانش‌بنیان گلستان تشکیل شد

اولین جلسۀ کارگروه توسعۀ کارآفرینی دانش‌بنیان با هدف تعریف فرآیندها و مراحل توسعۀ کارآفرینی دانش‌بنیان در بنیاد نخبگان استان گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کارگروه توسعۀ کارآفرینی دانش‌بنیان با حضور نمایندگان مراکز دانشگاهی، پارک علم‌وفناوری، مراکز رشد، شرکتهای دانش‌بنیان و نیز دستگاه‌های‌اجرایی با هدف تعریف فرآیندها و مراحل توسعۀ کارآفرینی دانش‌بنیان (زنجیرۀ ارزش دانش) شامل آموزش کارآفرینان، ایجاد شرایط مناسب و زیرساخت‌ها برای شکل‌گیری کسب‌وکارهای دانش‌بنیان در بنیاد نخبگان استان گلستان برگزار شد.

تسهیل و شکوفاسازی کسب‌وکارهای کارآفرین دانش‌بنیان در استان، تعریف مأموریت‌های دستگاه‌ها ذی‌ربط، سازوکارهای تعامل و هماهنگی شبکه‌ای و شاخص‌های ارزیابی عملکرد مبتنی بر این مأموریت‌ها از دیگر اهداف تشکیل این کارگروه بود.

ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان در این جلسه ضمن تعریف مأموریتها و وظایف اعضای این کارگروه، اقدامات ملی سند راهبردی کشور در امور نخبگان در راستای کارگروه توسعۀ کارآفرینی دانش‌بنیان را یادآور شد و ورود بخش خصوصی به بحث کارآفرینی و نیز وجود مرکز شتابدهی و نوآوری را امری ضروری دانست.

سپس اعضای کارگروه، نقطه‌نظرات و ایده‌های خود را درخصوص کارآفرینی بیان کردند و زمینۀ اجرایی‌شدن آنها بررسی شد.

برگزاری رویداد کارآفرینی با مشارکت تمامی مراکز علمی و اجرایی به منظور ایده‌یابی، ایجاد مرکز شتابدهی جهت ارزیابی و امکان‌سنجی ایده‌های‌برتر، برگزاری نشست بین نخبگان صنعت، اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و مسئولان استان برای رفع چالش‌های کارآفرینی و نیز ایجاد بانک اطلاعاتی سرآمدان حوزۀ کارآفرینی از مصوبات این جلسه بود.

لازم به ذکر است، هدایت دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه‌های نسل‌سوم، ایجاد مراکز مشاوره کسب‌وکار، هدایت مستعدان‌برتر به سمت کارآفرینی دانش‌بنیان، استفاده از پتانسیل بالایICT استان در مسیر کارآفرینی، اتصال نخبگان به دانشگاه‌ها در راستای تکمیل چرخۀ ایده تا محصول، برگزاری جلسات گفتمان‌سازی با اعضای هیئت‌علمی در جهت آشناسازی آنان با روحیۀ کارآفرینی از دیگر پیشنهادات مطرح‌شده در جلسۀ کارگروه توسعۀ کارآفرینی دانش‌بنیان بنیاد نخبگان گلستان بود.

تاریخ انتشار : 1396/05/15
کد : 74482
تعداد بازدید: 805