رييس بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري:
هم‌افزایی لازمه رسیدن جامعه علمی به نقطۀ مطلوب است

نشست مشترک رؤساي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌عالي چهارمحال‌وبختیاری با كارگروه‌هاي تخصصي سازمان بسيج علمي پژوهشي و فناوري استان در شهرکرد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست مشترک رؤساي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌عالي چهارمحال‌وبختیاری با كارگروه‌هاي تخصصي سازمان بسيج علمي پژوهشي و فناوري استان با محوريت تعامل و همگرايي بيشتر مجامع علمي چهارمحال‌وبختیاری، با حضور رييس بنياد نخبگان استان برگزار شد.

در اين نشست، مجتبي بنياديان؛ رييس بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري با اشاره به اهمیت برگزاری نشست‌های مشترک بین مجامع علمی استان، گسترش هم‌افزایی و هماهنگی برنامه‌ها و تعریف اهداف مشترک را از نتایج این نشست‌ها دانست.

وی مهمترين هدف مجموعه‌هاي علمي استان را ترويج و نشر فرهنگ علم، فناوري و دانش‌بنيان دانست و افزود: سازمان بسيج علمي و پژوهشي با توجه به ظرفيت‌هاي در اختيار، به‌خوبي مي‌تواند در اين راستا نقش‌آفريني كند.

بنیادیان تصریح کرد: در صورتي كه فرهنگ دانش‌بنیان در جوامع علمي، آموزشي و اجرايي و به تبع آن در جامعۀ عمومی نهادينه شود، افق‌هاي جديدي براي فعاليت‌هاي پژوهشي و اجرايي با محوریت كارآفريني باز خواهد شد که در نهایت استان، منطقه و کشور از ثمرات آن در بخش‌های مختلف خاصه اقتصاد، بهره می‌برد.

رييس بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري با اشاره به ضرورت پرهیز از موازي‌كاري مراكز علمي-پژوهشي، خاطر نشان كرد: عملکرد جزیره‌ای، زمینه‌ساز هدررفت سرمايه‌هاي مادي، انساني و زمان است و مي‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذيري به كشور وارد سازد در حالی که سياست‌گذاري صحيح و برگزاري نشست‌هاي‌تعاملي بين مجموعه‌هاي علمي و پژوهشي استان، با گسترش هم‌گرایی از این اتفاق پیشگیری خواهد کرد.

لازم به ذكر است، نشست مشترک رؤساي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌عالي چهارمحال‌وبختیاری به دعوت كارگروه‌هاي تخصصي سازمان بسيج علمي پژوهشي و فناوري استانبا حضور رؤساي مراكز آموزش‌عالي استان، مراكز رشد چهارمحال‌وبختیاری، پارك علم‌و‌فناوري استان و كارگروه‌هاي تخصصي سازمان بسيج علمي ، پژوهشي و فناوري در شهركرد برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/05/15
کد : 74481
تعداد بازدید: 918