سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی:
زنان توانمندی‌های خویش را در جای‌جای کشور به اثبات رسانده‌اند

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی در دیدار با دکتر شهیندخت مولاوردی؛ معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تاثیر مثبت حضور زنان و دختران تحصیل‌کرده در جامعه، بر فرهنگ خانواده‌ها گفت: زنان توانمندی‌های خویش را در جای‌جای کشور به اثبات رسانده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی با دکتر شهیندخت مولاوردی؛ معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، حسن هاشمی؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی گزارشی از فعالیت‌ها و عمکرد این بنیاد ارائه کرد و گفت: حضور زنان و دختران تحصیل‌کرده در جامعه بر فرهنگ خانواده‌ها نیز تأثیر مثبت گذاشته است.

وی افزود: در دانشگاه‌های استان خراسان‌جنوبی بیش از 35 هزار دانشجو حضور دارند؛ تنها دانشگاه بیرجند 15 هزار دانشجو در 260 رشته در مقاطع دکتری‌تخصصی، ارشد، کارشناسی و کاردانی دارد که بیش از 60 درصد آنان را بانوان تشکیل می‌دهند.

هاشمی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات، از هر 4.57 نفر یک کارشناس‌ارشد در استان هست. این یعنی پتانسیل بالایی در خراسان‌جنوبی وجود دارد که باید در راستای پیشرفت و توسعه، به فعلیت برسد.

سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه زنان توانمندی‌های خویش را در جای‌جای کشور به اثبات رسانده‌اند، اظهار داشت: 27 درصد نخبگان و استعدادهای‌برتر استان را بانوان تشکیل می‌دهند که 50 درصد آنان در مقطع دکتری مشغول به تحصیل و یا استادیار جوان دانشگاه‌های استان هستند.

تشکیل مرکز رشد و شتابدهی کسب‌وکار نخبگان، برگزاری مراسم تکریم و تقدیر از بانوان نخبه استان با حمایت معاونت امور زنان‌وخانواده، تشکیل اتاق‌فکر بانوان نخبه استان و حمایت از تشکیل مجمع‌خیّرین و حمایت مالی از مخترعان و استعدادهای‌برتر دانش‌آموزی بازمانده از تحصیل، از مهمترین پیشنهاداتی بود که با موافقت طرفین مقرر شد در سایۀ همکاری و تعامل بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی و اداره‌کل امور بانوان استانداری اجرایی شوند.

تاریخ انتشار : 1396/05/11
کد : 74472
تعداد بازدید: 1050