کارگروه تخصصی آب در بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختياري تشکیل می‌شود

نهمين جلسۀ شوراي علمي بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري با حضور رييس بنياد نخبگان چهارمحال‌وبختياري برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نهمين جلسۀ شوراي علمي بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري به منظور هماهنگي امور و ارزيابي فعاليت‌هاي بنياد نخبگان استان با توجه به سياست‌ها و برنامه‌هاي كلان بنياد ملي نخبگان، با حضور رييس بنياد نخبگان چهارمحال‌وبختياري برگزار شد.

در این نشست، مجتبي بنياديان؛ رييس بنياد نخبگان چهارمحال‌وبختياري ضمن ارائۀ گزارش مختصري از عملكرد بنياد نخبگان استان در سال 96، با مروري بر برنامه‌هاي آتي، گفت: بنیادهاي نخبگان استاني در كنار شناسایي، حمايت و هدايت استعدادهاي‌برتر، فعاليت‌هاي فرهنگي را با رويكرد توانمندسازي جامعه نخبگاني در اولویت‌کاری خود قرار داده‌ و هر ساله برنامه‌های متعددی در قالب بازديدهاي علمي، فرهنگي، رويداهاي علمي و كارآفريني، اردوهاي جهادي، نشست‌هاي فرهنگي و غیره برگزار می‌کنند.

در ادامه، اسماعيل پيرعلي؛ رييس پارك علم‌وفناوري استان با اشاره به تأثيرات برگزاري بازديد‌هاي تخصصی بر توانمندي مستعدان‌برتر، پیشنهاد داد: با هدف آشنايي اجتماع نخبگانی با شركت­هاي فناور موفق و الگوگيري از آنها، بنياد نخبگان چهارمحال‌وبختياري، برنامه­اي جهت بازديد از مجموعۀ پارك علم‌و‌فناوري و شركت­هاي مستقر در آن داشته باشد.

وي با اشاره به اثرگذاري رسانه‌های ديداري و شنیداری بر رفتار و منش مخاطبان، افزود: به منظور آشنايي هر چه بيشتر مردم با فعاليت­ها و برنامه­هاي بنياد نخبگان استان و ترويج علم‌وفناوري در استان، باید از ظرفیت‌های رسانه‌ای موجود خاصه صداوسیمای استان بهره برد.

در ادامۀ جلسۀ شوراي علمي بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري با توجه به درخواست شركت آب‌وفاضلاب روستايي مبني بر تشكيل كارگروه تخصصي آب، پيشنهاد تشكيل كارگروه مذكور مطرح و ضمن تأييد و تصويب و بر لزوم تعميم كارگروه به ساير دستگاه‌هاي مرتبط با بحث آب استان (نظير شركت آب منطقه‌اي، شركت آب‌وفاضلاب شهري و مركز تحقيقات آب استان) تأكيد شد. همچنين با توجه به وجود كميتۀ صيانت از آب در استان، پيشنهاد شد از تعدادي از اعضاي كميته مذكور نيز در كارگروه آب بنياد استفاده شود.

لازم به ذکر است، در پایان و با توجه به اينكه فرهنگ‌سازي در حوزۀ علم، فناوري و گسترش فرهنگ دانش‌بنيان يكي از رسالت‌های بنياد ملي نخبگان است، اعضاء شورا بر برگزاري دوره‌هايی تحت عنوان دوست فن‌آور يا كارآفرين براي دانش‌آموزان و دانشجويان تاكيد كردند.

 

تاریخ انتشار : 1396/05/11
کد : 74470
تعداد بازدید: 1075