توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی/
طرح‌های برتر مدرسه تابستانه در حوزه علوم شناختی حمایت می‌شوند

همزمان با برگزاری مدرسه تابستانه علوم شناختی تیم‌های 10 نفره دانشجویی اقدام به تعریف طرح‌های پژوهشی کرده و در نهایت پروژه‌هایی مناسب مورد حمایت ستاد علوم شناختی قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رضا پناهی مسوول کمیته دانشجویی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی با اشاره به برگزاری مدرسه تابستانه علوم اعصاب شناختی اظهار کرد: این مدرسه توسط انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم وفناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این مدرسه در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شده است، خاطر نشان کرد: این مدرسه از روز شنبه 7 مرداد ماه سال جاری آغاز و تا روز 12 مرداد ماه ادامه دارد. این مدرسه تابستانی با هدف آشنایی دانشجویان با  فناوری های نوین شناختی، تقویت کار گروهی و تفکر بین رشته ای با تاکید بر اجرای پروژه های علمی برگزار می شود.  کلاس های این مدرسه ویژه دانشجویان علوم پزشکی، علوم پایه، روانشناسی و فنی و مهندسی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای است.

پناهی بازدید و  اجرای دوره‌های عملی در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و بازدید از کلینیک مغز و شناخت را از جمله برنامه‌های جنبی این مدرسه تابستانه نام برد و یادآور شد: هدف ستاد علوم شناختی از برگزاری این مدرسه، آشنا کردن محققان حوزه‌های پزشکی، روانشناسی ، فنی و مهندسی و رشته‎‌های مختلف با حوزه علوم شناختی و علوم اعصاب است. این مدرسه با حضور اساتید حوزه علوم شناختی برگزار شده و در این مرحله، دوره های پژوهشی برگزار می شود، طرح های ارائه شده در اختتامیه، داروی می شود و سعی خواهد شد در صورت دارا بودن شرایط لازم توسط پروژه ها ، همگی مورد حمایت قرار گیرند.

مدیر اجرایی برنامه مدرسه تابستانه علوم اعصاب و شناخت با اشاره به حضور 55 دانشجو در این دوره آموزشی، اظهار کرد: شرکت کنندگان در قالب گروه‌های 10 تا یازده نفره تقسیم بندی شدند و هر تیم در طول برگزاری این دوره باید حداقل یک پروژه را در حوزه‌های مرتبط با علوم اعصاب و شناختی اجرا کنند.

وی با اشاره به حضور شرکت کنندگان در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز بیان کرد: در روز چهارشنبه 11 مردادماه شرکت کنندگان در این مدرسه از این آزمایشگاه بازدید خواهند داشت و طی آن علاوه بر بازدید از بخش‌های مختلف این آزمایشگاه، به صورتی تئوری با مباحث نقشه برداری مغز آشناخواهند شد.

پناهی معرفی علوم اعصاب و علوم شناختی، حافظه یاددگیری، آگاهی و توجه، تصمیم گیری، شناخت اجتماعی، خواب و بیداری، فلسفه ذهن و نقشه برداری مغز را از جمله موضوعات مورد بحث در این مدرسه تابستانه نام برد و گفت: در این مدرسه کلاس‌های تخصصی با موضوعات مختلف علوم اعصاب شناختی همچون تشریح عملی مغز انسان، حس و ادراک، نوروساینس مدل‌سازی شناختی، بیماری‌های عصبی، توانبخشی شناختی، و پژوهش در علوم اعصاب و کار تیمی با رویکرد علوم اعصاب برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : 1396/05/10
کد : 74464
تعداد بازدید: 1176