رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی:
تعامل بین‌دستگاهی بر کیفیت اجرای برنامه‌‌های بنیادهای استانی می‌افزاید

رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی گفت: بسیاری از برنامه‌های طراحی‌شده را می‌توان در سایۀ تعامل با دیگر دستگاه‌ها با کیفیت بهتری انجام داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای اجرایی‌سازی تفاهم‌نامه بنیاد ملی نخبگان و جهاد دانشگاهی در استان نشست مشترک رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی و رئیس جهاد دانشگاهی استان با هدف بررسی راهکارهای همکاری متقابل برگزار شد.

در این نشست، حامد دیلمی‌عضدی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی ضمن تشریح تسهیلات و حمایت‌های انجام‌شده از اجتماع‌نخبگانی بومی، به رسالت‌ها، اهداف و برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد و گفت: بسیاری از برنامه‌های طراحی‌شده را می‌توان در سایۀ تعامل با دیگر دستگاه‌ها با کیفیت بهتری انجام داد.

وی با اشاره به زمینه‌های مشترک همکاری با مشارکت جهاد دانشگاهی، بر آمادگی بنیاد نخبگان استان مرکزی در برگزاری مشترک برنامه‌های مختلف خاصه تکریم و الگوسازی از نخبگان و سرآمدان، برگزاری اردوهای جهادی علمی-فرهنگی، نشست‌های علمی و کارگاه‌ها و دوره‌های مختلف آموزشی و پژوهشی تأکید کرد.

وی افزود: بسیاری از برنامه‌ها و زمینه‌های فعالیتی بنیاد نخبگان و جهاد دانشگاهی در یک راستا است که این موضوع به تعمیق روابط و همکاری‌های این دو نهاد در راستای تأثیرگذاری بیشتر در جامعه کمک شایانی می‌کند.

در ادامه، جعفر نظام‌دوست؛ رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز ضمن معرفی جهاد دانشگاهی، واحدها و معاونت‌های مختلف آن، گفت: این نهاد به عنوان نهادی عمومی و غیردولتی است که زیرنظر شورای عالی انقلاب فرهنگی و در زمینه‌‎های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و فناوری و اشتغال فعالیت می‌کند.

وی تبلیغ و ترویج فرهنگ‌وهنر اسلامی و برنامه‌ریزی فرهنگی و تربیتی و همچنین ایجاد آمادگی فکری و مکتبی در قشر جوان را از دیگر اقدامات جهاد دانشگاهی برشمرد و افزود: انجام تحقیقات توسعه‌ای و کاربردی، ارائه خدمات علمی فنی در زمینه‌های مورد نیاز جامعه، حمایت، تشویق و جذب دانشجویان و پژوهشگران جوان و مستعد و برنامه‌ریزی و ایجاد شرایط و امکانات لازم به‌منظور فراهم‌آوردن زمینۀ فعالیت‌های علمی و پژوهشی آنان بر مبنای شناخت مشکلات واقعی و نیازهای‌تخصصی جامعه، مشارکت در ایجاد زمینه‌های مناسب برای اشتغال بیشتر فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از دیگر عرصه‌هایی است که جهاد دانشگاهی در آنها فعالیت دارد.

لازم به ذکر است، در پایان این جلسه مقرر شد تفاهم‌نامۀ همکاری بنیاد نخبگان استان مرکزی و جهاد دانشگاهی استان در راستای تفاهم‌نامه بنیاد ملی نخبگان و جهاد دانشگاهی کشور تنظیم شود.

 

تاریخ انتشار : 1396/05/10
کد : 74462
تعداد بازدید: 829