استاندار خراسان‌شمالی تأکید کرد:
نقش مهم اجتماع نخبگانی بانوان در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی

صالحی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال به‌تنهایی توسط دولت امکان‌پذیر نیست، گفت: باید استعدادهای نیروی‌انسانی خاصه بانوان در بورس ایده، تعاونی‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکّل‌های‌مردمی تجمیع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست صمیمانه سرآمدان و مستعدان‌برتر خراسان‌شمالی با استاندار به همت استانداری و بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

در این نشست، محمدرضا صالحی؛ استاندار خراسان‌شمالی، ایثار، گذشت، فداکاری و مهربانی را از ویژگی‌های برجستۀ بانوان ایرانی برشمرد و بر نقش مهم آنان در توسعۀ جامعه تأکید کرد.

وی افزود: کانون خانواده، مبنای حیات فرد و جامعه است و می‌تواند از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه جلوگیری کند.

صالحی ادامه داد: خوشبختانه در دولت یازدهم بسترها و ظرفیت‌های لازم برای مدیریت بانوان در کشور و سطح استان فراهم شده است و امید است با ادامه این روند از حضور بانوان و دختران توانمند به عنوان سرمایه‌های ارزشمند جامعه در حوزه‌های مختلف بیشتر از گذشته بهره‌مند شود.

استاندار خراسان‌شمالی با تأکید بر ضرورت حمایت بیشتر استان از بانوان مناطق محروم، اظهار داشت: دولت تسهیلات ارزان‌قیمت برای تعاونی‌های مناطق‌محروم به‌منظور اشتغال‌زایی و رونق کسب‌وکار در نظر گرفته که در حال پرداخت است. بانوان سرآمد و فرهیخته استان می‌توانند با تشکیل این تعاونی‌ها و گروه‌ها در راستای اجرایی‌کردن ایده‌های خود گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت اجتماع نخبگانی به‌ویژه بانوان برای حل مشکلات اشتغال استان بهره‌مند شد، تصریح کرد: ایجاد اشتغال به‌تنهایی توسط دولت امکان‌پذیر نیست و در این راستا باید استعدادهای نیروی‌انسانی در بورس ایده، تعاونی‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکّل‌های‌مردمی تجمیع شود.

صالحی در ادامه با تأکید بر لزوم ایجاد فضای مناسب برای پژوهش‌ در استان، گفت: نشستی با معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور داشتیم که بر اساس آن، امکان دانش‌بنیان‌کردن تمامی رشته‌ها و مشاغل با کمک این معاونت در استان با طرح تقاضاها و محورهای درخواستی مختلف ایجاد شده است.

در ادامه این نشست، ملیحه یغمائی؛ مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌شمالی نیز با اشاره به ضرورت شناسایی استعدادهای‌برتر دختران، گفت:

باید با برنامه‌ریزی مناسب، استعدادهای دختران را شناخت و با فراهم‌کردن بستر مناسب برای بروز این استعدادها، آنها را در راستای اعتلای کشور بکار گرفت.

وی افزود: در آینده‌ای نزدیک بانک‌اطلاعاتی استعدادهای بانوان استان رونمایی خواهد شد.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست، جالسۀ پرسش و پاسخ با حضور استاندار خراسان شمالی و مستعدان‌برتر و مخترعان‌برگزیدۀ دختر برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1396/05/10
کد : 74457
تعداد بازدید: 1048