دوشنبه 6 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در مشهد/
کارگاه «تکنیک‌های ارتقاء سلامت روان» برگزار شد

کارگاه «تکنیک‌های ارتقاء سلامت روان» به همت بنیاد نخبگان استان‌رضوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کارگاه تکنیک‌های ارتقاء سلامت روان به همت بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی با حضور مستعدان‌برتر، مخترعان‌برگزیده و خانواده‌هایشان در محل دانشگاه فردوسی برگزار شد.

در این کارگاه، مباحث و مفاهیم اصلی سلامت و بهداشت مطرح و بررسی و سلامت روان، رفتار موزون و هماهنگ فرد با جامعه، شناخت و پذیرش دانستنی­های اجتماعی و قدرت سازگاری افراد، ارضای نیازهای موجود به طور متعادل و همچنین شکوفایی استعدادهای فطری تعریف شد.

در بخشی از این نشست عنوان شد: بهداشت روانی، مجموعه‌ای از تدابیر پیشگیرانه است که برای برقراری و حفظ سلامت روان به کار می‌رود، تمرکز بهداشت روان بر جنبه‌های پیشگیرانه در سه سطح قابل بررسی است و درمان سریع و زودرس بیماری‌های روانی به عنوان عاملی برای حفظ سلامت فرد و اطرافیان از اهمیت بالایی برخوردار است.

آموزش عوامل تعیین‌کنندۀ سلامت روان، راه­های حفظ، ایجاد و ابعاد آن با نگاه ویژه به مهارت‌های زندگی به عنوان اساس برقراری سلامت روان بخش دیگری از این کارگاه بود.

پرداختن به مهارت­های زندگی به صورت عملی و همچنین روش‌های پیشرفته در ارتقاء سلامت روان از موضوعات مورد بحث در دوره های آتی این کارگاه خواهد بود.

 

تاریخ انتشار : 1396/05/07
کد : 74431
تعداد بازدید: 976

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601