ضرغام خبر داد:
جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار می‌شود

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی از برگزاری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در حوزه علوم پایه و علوم زیستی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نصرت الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی درباره برگزاری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در حوزه علوم پایه و علوم زیستی اظهار کرد: کمک های مردمی به توسعه علم و فناوری در جهان پرداخته و رقم این کمک ها در بعضی از کشورها به بیش از 400 میلیارد دلار رسیده است.

وی به نقش ایده پردازی و  نوآوری در توسعه اقتصادی کشور ها و تراز مالی 20000 میلیارد دلاری نوآوری در جهان اشاره کرد و گفت: این جشنواره در راستای تقویت و توسعه نوآوری در کشور برگزار می‌شود که در برگزاری آن اهداف روشن و ارزشمند با نقش محوری مردمی که قطعا بیانگر رشد و تعالی بیشتر در جامعه است دنبال می شود.

رییس جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با اشاره به نقش علوم پایه به ویژه ریاضیات در توسعه علمی جهان امروز ابراز کرد: با توجه به اهمیت و نقش علوم و ریاضیات در جهان کنونی حتی نمره علوم و ریاضیات دانش آموزان در گزارش علمی بنیادهای علمی برخی کشور ها آورده می شود. در این راستا این جشنواره به ایده پردازی در حوزه علوم و علوم زیستی می‌پردازد. این جشنواره با حمایت صندوق و بنیاد نیکوکاری جمیلی (یعنی بصورت مردمی ) برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1396/05/03
کد : 74415
تعداد بازدید: 1811