افتتاح مرکز تحقیق و توسعه فناوری‌های مهندسی‌پزشکی مشترک ایران و چین

مرکز تحقیق و توسعه فناوری‌های مهندسی پزشکی مشترک ایران و چین با حضور هیات ایرانی و چینی در کشور چین افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مرکز تحقیق و توسعه فناوری‌های مهندسی پزشکی مشترک ایران و چین با حضور هیات ایرانی به ریاست سعید سرکار رییس مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی در پزشکی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران به نمایندگی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مسوولین مرکز توسعه فناوری مهندسی پزشکی سوژو( SIBET انستیتو توسعه فناوری- مهندسی پزشکی سوژو) به نمایندگی از آکادمی علوم چین رسما افتتاح شد.

موافقت‌نامه تاسیس این مرکز در زمان سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به چین در آبان ماه 95 و پیرو مذاکرات مشترک بین ریاست آکادمی علوم چین و سورنا ستاری به امضای طرفین رسیده بود.

این مرکز به عنوان پایگاه همکاری طرفین در حوزه مهندسی پزشکی و انجام تحقیقات مشترک بازار محور، تاسیس شده و ماموریت های مختلفی برای آن تعیین شده است که برخی از این ماموریت ها شامل انجام طرح های تحقیقاتی مشترک پایه در حوزه مهندسی پزشکی، تبادل دانشجو و محقق، برگزاری کارگاه های مشترک علمی و فناوری و توسعه محصولات مشترک می شود.

همچنین همکاری در بهره مندی از زیرساخت های دو کشور در راستای دو کشور در راستای انجام R&D محصولات جدید و همکاری در دریافت مجوزها و تاییدیه های متقابل در دو کشور در حوزه تجهیزات پزشکی برای ورود به بازار دو کشور ایران و چین و سایر کشورها نیز از دیگر ماموریت های تعیین شده برای این پایگاه مشترک است.

قابل ذکر است که این مرکز به عنوان پایگاه مشترک در خدمت محققین و شرکت های دانش بنیان دو کشور در حوزه مهندسی پزشکی در راستای انجام ماموریت های فوق، فعالیت خواهد کرد.

تاریخ انتشار : 1396/05/03
کد : 74413
تعداد بازدید: 913