رویداد کارآفرینی هم‌نت در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

رویداد کارآفرینی هم‌نت محصولات استراتژیک خراسان‌جنوبی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حسن هاشمی؛ سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی ضمن اعلام خبر برگزاری رویداد کارآفرینی هم‌نت محصولات استراتژیک در خراسان‌جنوبی، گفت: این رویداد سه مرحله­ ای شامل ایده ­پردازی حول فرصت­ ها و چالش­ ها، آموزش، کارتیمی و شکل­ گیری هسته­ های کارآفرین به صورت مستقل یا زیر نظر سرمایه­ گذار برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هم‌نت، مخفف همکاری، مشکل­ گشایی، نوآوری و توانمندسازی است، افزود: این رویداد، فضایی برای مواجهه با فرصت­ های واقعی کسب‌وکار، نیازها و چالش­ های صنعت و بازار ایجاد کرده و با تشکیل تیم­ ها، ایده­ پردازی و توسعۀ ایده ضمن آموزش و ارائه مشاوره، تلاش دارد با ارزیابی داوران و سرمایه­ گذاران، گروه‌های تشکیل‌شده را به سمت ایجاد هسته­ های کارآفرینی سوق دهد.

هاشمی ادامه داد: در این مدل، با توجه به اینکه فن­ آفرین و سرمایه­ گذار اقدام به بیان فرصت و مسئله می‌کند، به عنوان تسهیلگر و یا سهام­دار تیم را همراهی کرده و به روند رشد کسب‌وکار نوپای بوجود آمده، کمک می‌کند.

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی با اشاره به ظرفیت بالای استان خراسان‌جنوبی در تولید محصولاتی همچون زرشک، زعفران ، عناب و انارريال تصریح کرد: هم‌نت تلاش دارد بهترین طرح‌ها در هر یک از مراحل کاشت، داشت، برداشت، بازاریابی، برندینگ و صادرات این چهار محصول استراتژیک خراسان‌جنوبی، احصاء و مورد حمایت قرار گیرند.

وی در پایان گفت: رویداد هم‌نت خراسان‌جنوبی آبان‌ماه سال‌جاری با حمایت معاونت علمی‌و‌فناوری رئیس‌جمهور و دستگاه‌های اجرایی استان برگزار خواهد شد و فراخوان اولیه و ثبت‌نام افراد از اواسط مردادماه شروع می‌شود.  

 

تاریخ انتشار : 1396/05/02
کد : 74405
تعداد بازدید: 1274