برگزاری نشست شورای علمی بنیاد سمنان با محوریت برنامه‌های سال 96

چهارمین نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان سمنان به میزبانی استانداری سمنان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ چهارمین نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان سمنان در محل استانداری سمنان برگزار شد.

در این نشست، داود فیض؛ رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان، ضمن ارائه گزارشی از اهم فعالیت­‌ها، اقدامات و برنامه‌های اجرا شده در شش ماهه دوم سال 95، به عناوین و سرفصل برنامه‌های مصوب این بنیاد در سال 96 پرداخت.

وی با اشاره به طرح تکریم و الگوسازی از نخبگان و مفاخر استان، افزود: طبق برنامۀ پنج‌سالۀ ششم، تمامی دستگاه‌های اجرائی موظفند به منظور شناساندن و تکریم مفاخر، مشاهیر و پیشکسوتان در حوزه‌های مختلف، حمایت از نخبگان و بهره‌گیری از توان و ظرفیت آنان برای توسعۀ کشور ظرف مدت یکسال با هماهنگی بنیاد ملی نخبگان و منطبق با سند راهبردی کشور در امور نخبگان، نسبت به تهیه برنامه‌های عملیاتی خود اقدام و از سال دوم اجرای قانون برنامه، به اجرا در آورند.

فیض در ادامه به برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای رویش در استان‌ها با هدف ایجاد انگیزه در بین جوانان و مبتکران و نیز شناسایی اختراعات برگزیده و کمک به آنان در مسیر تجاری‌سازی و تولید محصول دانش‌بنیان اشاره کرد.

وی ضمن بیان حمایت‌های متنوع بنیاد ملی نخبگان از گروه‌های مختلف، اظهار داشت: این بنیاد آمادگی دارد با  همکاری دانشگاه‌ها، جلساتی را به منظور تشریح آیین‌نامه‌های مرتبط برگزار کند.

در ادامه، اعضای شورای علمی استان سمنان به بحث و تبادل نظر در خصوص حمایت‌ها، اقدامات و برنامه‌های این بنیاد در سال 96 پرداختند.

لازم به ذکر است، برگزاری برنامه‌های تکریم از نخبگان و مفاخر بومی، ارزیابی اختراعات برای ارتقاء به سطح 2 و بررسی راه‌های استفاده از ظرفیت نخبگان طبق قانون برنامۀ ششم از جمله مصوبات جلسه بود.

تاریخ انتشار : 1396/05/02
کد : 74404
تعداد بازدید: 936