اردوی جهادی پزشکی-خدماتی در همدان برگزار شد

اردوی جهادی پزشکی-خدماتی با حضور متخصصان و مستعدان‌برتر و به‌همت بنیاد نخبگان استان همدان در روستاهای منطقۀ قهاوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان همدان در ادامۀ برگزاری اردوهای جهادی-تخصصی، اردوی جهادی پزشکی-خدماتی را با حضور متخصصان و مستعدان‌برتر در روستاهای منطقۀ قهاوند برگزار کرد.

در این اردوی جهادی، گروهی متشکل از  چند ماما، بهورز، پزشک متخصص کودکان و اطفال، کارشناس تربیت معلم، کارشناس ارگونومیک و کارشناس کشاورزی به ارائه خدمات به اهالی روستا پرداختند.

ویزیت مراجعین در دو بخش پزشکی و مامایی، ارائه دارو و تزریقات توسط پزشکان حاضر، به‌صورت رایگان انجام پذیرفت و اهالی روستا از خدمات پزشکی برخوردار شدند.

در این اردوی جهادی دانش‌آموزان و اهالی روستا توسط کارشناس ارگونومی با راهکارهای ارگونومیک در جهت پیشگیری از اختلالات اسکلتی عضلانی و با نحوۀ انجام حرکات اصلاحی جهت بهبود اختلالات اسکلتی و عضلانی آشنا شدند.

ارائه آموزش‌ها و مشاوره‌ها درخصوص هدایت‌تحصیلی دانش‌آموزان و تشویق آنان به ادامۀ تحصیل و تقویت روح اعتمادبه‌نفس در آنان، تشویق به کارآفرینی و تولید محصول، تعلیم آموزه‌های دینی، تربیتی و خانوادگی، آموزش‌های بهداشتی و روانی از دیگر بخش‌های اردوی جهادی پزشکی-خدماتی بنیاد نخبگان استان همدان بود.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/04/26
کد : 74359
تعداد بازدید: 1259