بازدید یک‌روزۀ مستعدان‌برتر زنجانی از استان اردبیل

بنیاد نخبگان استان زنجان در ادامه فعالیت‌های خود، برنامۀ بازدید از شرکت‌های استان اردبیل را اجرا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برگزاری بازدیدهای علمی-فرهنگی، جمعی از سرآمدان و مستعدان‌برتر استان اردبیل از شرکت الکترونیک‌پردازش‌سبلان اردبیل، جشنوارۀ رویش البرز، بقعۀ شیخ‌صفی‌الدین‌اردبیلی و مجتمع آبدرماني سبلان بازدید کردند.

در این بازدید، شرکت‌کنندگان ابتدا از بخش‌های مختلف شرکت الکترونیک‌پردازش‌سبلان ازجمله خط کامل تولید رله‌های استفاده‌شده در ECU، خط تولید سنسورهای مورد استفاده در خودرو مانند سنسور دور و فشار، خط تولید و مونتاژ کلی برد ECU، واحد R&D و فنی-مهندسی بازدید کرده که هر بخش توسط کارشناس مربوطه، بطور کامل برای شرکت کنندگان تشریح شد. همچنین در ادامه بازدید، مدیران فنی شرکت، به سؤوالات مطرح‌شده پاسخ دادند.

شرکت الکترونیک‌پردازش‌سبلان، یکی از مهمترین شرکت‌های تولیدکننده قطعات ECU در ایران است که در سال 1388 در زمینی به مساحت 5000 مترمربع در شهرك صنعتی 2 اردبیل تأسیس و با احداث سالن‌هاي  AST وClean Room، مبادرت به نصب و راه‌اندازي ماشین‌آلات تمام اتوماتیک، مونتاژ بردهاي الکترونیکی SMD وDIP با برند ثبت‌شده EPS کرده و با برنامه‌ریزي‌هاي صورت‌گرفته، تحقیق و توسعه را یکی از اصلی‌ترین ارکان توسعۀ شرکت تعریف کرده است و در همین راستا، تولید قطعات الکترونیکی خاص خودرو را در دستورکار خود قرار داد. این شرکت با تلاش مهندسان و مدیران مجرب، موفق به خودکفایی تولید قطعات الکترونیکی‌هاي‌تک در صنعت خودرو  شد و همچنین جذب و به‌کارگیري مستعدان‌برتر استانی و کشوري در واحد تحقیق و توسعه، این شرکت را به یکی از فعالان موفق در عرصۀ اقتصاد دانش‌بنیان تبدیل کرده است.

بازدید از معبد شیخ‌صفی‌الدین‌اردبیلی از دیگر برنامه‌های این بازدید یک‌روزه بود.

بقعۀ شیخ صفی‌الدین‌اردبیلی از مهم‌ترین آثار تاریخی شهر اردبیل و از بناهای کم‌نظیر تاریخی ایران است که از لحاظ معماری و کاشی‌کاری از شاهکارهای سدۀ هشتم هجری‌قمری و سال‌های پس از آن است. این بنا پس از وفات شيخ به سال 735 هجری قمری، به وسيله فرزند وی، صدرالدين‌موسی پايه‌گذاری شد و شاه عباس بناهای مهمی به این مجموعه افزود و اصلاحاتی در آن انجام داد. اهمیت این اثر تاریخی به‌طور کلی در رابطه‌ای که با سلسله خاندان صفوی دارد، جلوه‌گر می‌شود.

مستعدان‌برتر استان زنجان در پایان این بازدید یک‌روزه، ضمن سفر به سرعین، از مرکز آبدرمانی سبلان بازدید و از خدمات آن بهره‌ند شدند.

شهر سرعين در 04/48 درجه طول‌شرقي و 09/38 درجه عرض‌شمالي در 25 کيلومتري جنوب شهر اردبيل قرار دارد. ارتفاع متوسط شهر از سطح دريا 1650 متر است. اين شهر به علت چشمه‌هاي آبگرم فراوان شهرت داشته و يکي از مناطق گردشگري استان اردبيل است.

 

تاریخ انتشار : 1396/04/26
کد : 74358
تعداد بازدید: 1124