در شیراز برگزار شد/
مرحلۀ دوم اردوی جهادی مدرسۀ خلاقیت

مرحلۀ دوم اردوی جهادی مدرسه بهاره خلاقیت و ایده‌پردازی شهرستان کازرون به همت بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ برگزیدگان مرحلۀ اول اردوی جهادی مدرسۀ بهاره خلاقیت و ایده‌پردازی دانش‌آموزان روستاهای شهرستان کازرون در اردیبهشت‌ماه سال جاری، در مرحلۀ دوم این اردو در شیراز شرکت کردند.

در روز نخستِ این مرحلۀ دو روزه، ، دانش‌آموزان با شرکت در کارگاه‌های آموزشی با عناوین انضباط شخصی، فن‌بیان و روش ارائه، تفکر دینی و معرفت‌شناسی، مستندسازی علمی و روش پژوهش، کارِ گروهی، تکنیک طوفان ذهن و استفاده از نرم افزار office برای ارائه مطلب، آموزش‌های خود در مرحلۀ اول را تکمیل کردند.

همچنین با هدف آشنایی دانش‌آموزان با مراکز علمی و فرهنگی شیراز، برنامه بازدید از کتابخانه و مرکز اسناد ملی استان فارس و رصدخانۀ آستان مقدس سید علاءالدین حسین(ع) اجرا شد.

در این بازدیدها، دانش‌آموزان با اهداف و فعالیت‌های کتابخانۀ ملی و بخش‌های مختلف آن آشنا شدند. همچنین در بازدید از رصدخانه سید علاءالدین حسین(ع) نیز شرکت‌کنندگان اجرام آسمانی را رصد و پرسش‌های خود را مطرح کردند.

در روز دوم اردوی جهادی مدرسۀ بهاره خلاقیت و ایده‌پردازی دانش‌آموزان، دانش آموزان در قالب 5 سخنرانی کوتاه با حوزه‌های علوم‌انسانی، ادبیات و هنر، علوم‌پایه، فنی‌ومهندسی و پزشکی آشنا شدند تا از این طریق علاوه بر کمک به انتخاب آگاهانۀ دانش‌آموزان در انتخاب رشتۀ تحصیلی، بتوانند حوزۀکاری خود برای ادامه مسیر مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی دقیق‌تر انتخاب کنند.

لازم به ذکر است، در پایان برای تداوم ارتباط دانش‌آموزان با بنیاد نخبگان استان فارس و رصد بهتر استعداد آنان، 4 پروژه ازجمله انجام یک کار داوطلبانه، تدوین یک پروپوزال علمی، آفرینش اثر در حوزه ادبی یا هنری و یا شرکت در مسابقه کتابخوانی برای شرکت‌کنندگان مطرح شد تا با اجرا توسط دانش‌آموزان و ارزیابی اقدامات انجام‌شده، مرحلۀ بعد این اردوی جهادی برنامه‌ریزی شود.

 

تاریخ انتشار : 1396/04/24
کد : 74343
تعداد بازدید: 1124