در دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی/
متخصصان ایرانی غیرمقیم از پارک فناوری پردیس معاونت علمی بازدید کردند

در پی برگزاری نشست هم اندیشی پارک علم و فناوری پردیس، متخصصان و فارغ التحصیلان مقیم  خارج از کشور از دست آوردهای فناورانه در بخش سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ستاد توسعه علوم و فناوریهای سلول های بنیادی معاونت علمی،  در راستای طرح آغاز همکاری متخصصان غیر مقیم با مراکز علمی و فناوری در داخل کشور و تعریف چگونگی همکاری و تعامل، هم چنین ایجاد کسب و کارهای دانش بنیان، نشست هم اندیشی را با حضورجمعی از دانشمندان و پژوهشگران مقیم در خارج از کشور در پارک علم و فناوری پردیس برگزارکرد که در حاشیه این نشست بازدید از دست آوردهای فناورانه در بخش سلول های بنیادی صورت گرفت.

علی مرتضی بیرنگ معاون أمور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی در این نشست با اشاره به بالا بودن سرعت تحولات علم و فناوری در کشور گفت: با روی کار آمدن  دولت تدبیر و امید و با دستور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس بنیاد نخبگان بخش جدیدی در بنیاد با رویکرد توجه به دانشمندان، متخصصان، دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاه ها و مراکز علمی و فناوری برتر دنیا ایجاد شد و در نهایت در اسفند ٩٣ طرح همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیر مقیم بر اساس نیازها و بازخوردهای محققان ایرانی غیر مقیم بر اساس نیازها و اولویت های کشور ایجاد شد.

وی ادامه داد: در صورتی که محققان صرفا پس از بازگشت به کشور به دنبال جذب به عنوان هیات علمی و یا انجام فعالیت های تحقیقاتی باشد با ارزش و مفید خواهد بود، اما رویکرد معاونت در سوق دادن افرادی با تجربه به سمت و سوی فعالیت های فناورانه و در نهایت تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشور است.

معاون أمور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی در این نشست با معرفی سامانه همکاری با متخصصیان و دانشمندان برجسته ایرانی غیر مقیم، حمایت های معاونت علمی از جمله تسهیلات پسادکترا، تسهیلات دوره فرصت مطالعاتی، تسهیلات همکاری با اساتید مدعو و معین، تسهیلات حمایت از برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی، تسهیلات حمایت از فعالیت های فناورانه(ایجاد شرکت های نوپا)، اشتغال در شرکت های دانش بنیان، صنعتی و شرکت های زایشی دانشگاه ها و همچنین حمایت از استادیاران جوان عنوان کرد.

در پی برگزاری دومین جشنواره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در حاشیه این نشست  محققان  و متخصصان غیر مقیم از محصولات فناورانه شرکت دانش بنیان سینا سل در بخش سلول های بنیادی بازدید کردند. این شرکت از شرکت های دانش بنیان حاضر در  دومین جشنواره سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی است.

دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی  به همت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  تا 23 تیرماه در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است.
پایان پیام/

تاریخ انتشار : 1396/04/24
کد : 74339
تعداد بازدید: 1574