اظهار تأسف معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از منع ورود پژوهشگران ایرانی به آمریکا

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از منع ورود پژوهشگرا ایرانی به آمریکا بسیار اظهار تاسف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، سورنا ستاری در گفت و گو با خبر سیما در خصوص منع ورود پژوهشگران ایرانی به آمریکا گفت: متأسفانه باخبر شدیم که یکی از پژوهشگران خوب کشورمان، آقای دکتر سید محسن دهنوی، دانش آموخته مقطح دکتری نانو که پژوهش ها و تحقیقات ارزشمندی در حوزه درمان سرطان دارند و مقالات علمی متعدد در مجلات معتبر داشته اند، برای گذارندن دوره مطالعاتی شان دچار مشکلی شده اند.

وی افزود: این پژوهشگر، علی رغم طی تمامی مراحل لازم و قانونی برای گذارندن دوره مطالعاتی در دانشگاه هاروارد امریکا، در لحظه ورود به این کشور با بهانه جویی غیر متعارف آنها مواجه می شود و از ورود ایشان و خانواده شان و انجام فعالیت تحقیقاتی وفرصت مطالعاتی در بیمارستان کودکان شهر بوستون جلوگیری می شود.

ستاری خاطر نشان کرد: این قبیل اتفاقات هر چند که تأثیری در مسیر علمی محققین و پژوهشگران کشور نخواهد داشت، اما موجب دلسردی و عدم هم افزایی نسبت به همکاری های علمی میان محقیق خواهد شد که در این میان مردم که از خدمات علمی استفاده می کنند متضرر اصلی خواهند بود. چه بسا که در همین مورد اخیر، همکاری میان متخصصین در زمینه سرطان در بیمارستان کودکان می توانست گامی در مسیر التیام درد بیماران سرطانی باشد، که هر روز مشتاقانه چشم به اخبار علمی برای یافتن درمانی برای بیماری شان می گردند.

وی بیان کرد: امید است که مراکز علمی و پژوهشی کشور نسبت به پژوهشگرانی که از این قبیل مشکلات برایشان بیش آمده است، احساس وظیفه کنند و تمامی پشتیبانی لازم برای ادامه فعالیت های علمی این عزیزان را فراهم کنند.

تاریخ انتشار : 1396/04/22
کد : 74338
تعداد بازدید: 935