تا پنجم مردادماه/
مهلت ثبت‌نام در چالش نوآوری «طراحی و ساخت سلول باتری لیتیوم» تمدید شد

مهلت ثبت‌نام در چالش‌ نوآوری «طراحی و ساخت سلول باتری لیتیومی» که به همت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‍شود، تا پنجم مردادماه تمدید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به‌منظور فراهم کردن فرصت بیشتری برای تکمیل و ارسال طرح‌ها از سوی فناوران و پژوهشگران، مهلت ثبت‌نام در چالش نوآوری «طراحی و ساخت سلول باتری لیتیومی» تا تاریخ 5 مرداد ماه تمدید شد.

از این رو محققان دانشگاهی، فناوران و شرکت‏ های دانش‏ بنیان علاقمند به شرکت در این چالش نوآوری تا این تاریخ فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی چالش نسبت به ثبت طرح پیشنهادی خود اقدام کنند.

چالش نوآوری «طراحی و ساخت سلول باتری لیتیومی» که از سوی کارگروه کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و با همکاری «شبکه باتری نانو ایران (شبنا)» و نیز «شرکت توسعه منابع انرژی توان» برگزار می‌شود، به‌دنبال یافتن راهکارهایی عملی برای ساخت و توسعه باتری‌های لیتیومی در داخل کشور است.

این چالش نوآوری نانو که از پانزدهم اردیبهشت ماه فرآیند ثبت‏ نام مرحله اول آن‌ آغاز شده‌است، طی دو مرحله برگزار خواهد شد. در مرحله اول به طرح ‏های منتخب از سوی هیات داوران، هر کدام 30 میلیون ریال تسهیلات آزمایشگاهی برای تولید نمونه‌ای اولیه و تکمیل مستندات فنی و اقتصادی در مرحله آتی از سوی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی تعلق خواهد گرفت و برندگان راهی مرحله دوم خواهند شد.

در این مرحله هر شرکت‌کننده باید تا نمونه اولیه‌ای مطابق با طرح پیشنهادی خود ارائه نمایند. لازم به ذکر است که پذیرفته‌شدگان این مرحله می‌توانند برای ساخت نمونه آزمایشگاهی از بستر تجهیزات ساخت سلول در شرکت توسعه منابع انرژی توان استفاده کنند.

برنده نهایی این چالش علاوه بر دریافت جایزه نقدی 10 میلیون تومانی و تسهیلات تجاری‌سازی، فرصت همکاری با شرکت توسعه منابع انرژی توان به منظور تجاری‌سازی نمونه آزمایشگاهی خود تا مرحله تولید انبوه و صنعتی را خواهد داشت.

چالش‌ نوآوری «طراحی و ساخت سلول باتری لیتیومی» که به همت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‍شود که مهلت ثبت نام در آن تا پنجم مردادماه تمدید شده است.

تاریخ انتشار : 1396/04/14
کد : 74284
تعداد بازدید: 1772