ستاری تاکید کرد:
تقویت ارتباط سیستم آموزشی کشور با پارک‌های فناوری

جمعی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به همراهی سورنا ستاری با هدف آشنایی بیشتر با فضای پارک های فناوری و اتصال هرچه محکم تر بین فضاهای آموزشی کشور و پارک ها، از پارک فناوری پردیس معاونت علمی بازدید به عمل آوردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس معاونت  علمی در این بازدید به تبیین پیشرفتهای این مجموعه پرداخت و گفت: نخستین شرکت در سال 85در مجموعه پارک فناوری پردیس آغاز به کار کرد و امروز پس از یک دهه فعالیت و تلاش مستمر به نقاط مثبتی در حوزه پیوند علم و صنعت رسیده ایم.

صفاری نیا تاکید کرد: بخش عمده سرمایه گذاری در پارک توسط بخش خصوصی انجام شده و منابع دولت فقط ابزاری برای جلب سرمایه گذاری شرکت ها و واحدهای تحقیقاتی بوده به گونه ای که بیش از 10برابر آنچه دولت سرمایه گذاری کرده، یعنی مبلغی 100میلیاردی سرمایه را توانسته ایم جذب کنیم.

صفاری نیا در ادامه از خانواده بزرگ پارک فناوری پردیس معاونت علمی یاد کرد و گفت: محور اصلی فعالیت شرکت ها در پارک حوزه آی تی و پس از آن پزشکی و سلامت است همچنین در بخش های دیگر چون فناوری نانو، مکانیک و غیره هم شرکت ها فعال هستند و در حال حاضر نزدیک 4هزار نفر در این پارک مشغول به کار هستند.

وی در ادامه به نقش مرکز فن بازار ملی ایران و همچنین فعالیت های پررنگ و جریان سازی پارک فناوری پردیس معاونت علمی در بحث استارت آپ ها در کشور اشاره کرد و گفت: 7هزار رکورد  اطلاعات فناوری و محصولات فناوری و دانشی در سامانه مرکز فن بازار ملی ایران توسط 3هزار شرکت ثبت شده است و در سال گذشته  10میلیارد تومان فروش اختراعات به بدنه صنعت را از طریق برگزاری فستیوال های تخصصی داشته ایم. 

صفاری نیا افزود: در اکوسیستم استارت آپی کشور تلاش کرده ایم تا روحیه ثروت آفرینی و جسارت راه اندازی استارت آپ را در دل جوانان و دانشگاهیان زنده کنیم و 150رویداد در سه سال گذشته در 30استان کشور برگزار شده که بیش از 10هزار نفر در این رویدادها شرکت کرده و آموزش های لازم برای راه اندازی کسب و کار را آموخته اند. در حال حاضر نیز ده ها استارت آپ موفق از دل همین رویدادها در حال فعالیت هستند.

در ادامه این نشست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور دقایقی به معرفی خدمات ارائه شده در پارک و بخشی از فعالیت های معاونت علمی ریاست جمهوری در سال های گذشته پرداخت و به برخی سوالات نمایندگان مجلس در این زمینه پاسخ گفت.

پس از این جلسه، از نمایشگاه دایمی دستاوردهای شرکتهای عضو بازدید و آشنایی با مجموعه هایی چون شرکت راون سازه، فناورد، توسعه پایدار سلمان و سراج فن آموز صورت گرفت و در نهایت به بازدید از مرکز نوآوری و شتابدهی یاس و شزان خاتمه یاف

تاریخ انتشار : 1396/04/13
کد : 74276
تعداد بازدید: 1246