شهریورماه صورت می‌گیرد
برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشاوره-مدیریت شخصی

کارگاه‌های آموزشی مشاوره-مدیریت شخصی به‌همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان تهران در راستای فصل‌دوم از چشم‌انداز و اهداف کلان از سندراهبردی کشور در امور نخبگان و با هدف ارتقاء سطح سلامت و نیز گسترش برنامه‌های تربیتی و آموزشی برای نهادینه‌کردن ارزش‌های اخلاق اسلامی و انضباط حرفه‌ای در میان اجتماع نخبگانی، کارگاه‌های آموزشی مشاوره-مدیریت شخصی را در سه محور بنیادین «مهارت‌های مرتبط با تفکر نقاد یا تصمیم‌گیری»، «مهارت‌های بین فردی و ارتباطی» و «مهارت‌های مقابله‌ای و مدیریت‌فردی» برگزار می‌کند.

مهارت‌های مرتبط با تفکر نقاد یا تصمیم‌گیری، شامل همۀ آن چیزهای است که با توانایی‌های جمع‌آوری اطلاعات، ارزیابی آنها و توانایی بررسی نتایج هر یک از این اطلاعات بر اعمال خود و دیگران مرتبط است. در این گروه از مهارت‌ها فرد می‌آموزد که چگونه تأثیر ارزش‌های خودش و دیگران را برای راه‌حل‌های انتخابی خویش تحلیل کند.

مهارت‌های بین فردی و ارتباطی اما آنهایی هستند که با ارتباط کلامی و غیرکلامی، گوش‌دادن فعال، توانایی ابراز احساسات و بازخورد دادن مرتبط‌اند. در این طبقه، مهارت‌های مذاکره، امتناع و رد کردن درخواست دیگران و مهارت‌های رفتار جرأت‌مندانه، همدلی، توانایی همکاری با دیگران و احترام گذاشتن به دیگران نیز جای می‌گیرد. به این ترتیب این گروه از مهارت‌ها به مقبولیت اجتماعی کمک کرده و پایه‌های رفتار و روابط اجتماعی سالم را بنا می‌گذارند.

مهارت‌های مقابله‌ای و مدیریت‌فردی نیز هستۀ کنترل‌درونی را غنی می‌سازد و به این ترتیب فرد می‌آموزد که می‌تواند بر اطراف خویش اثر بگذارد و تغییری ایجاد کند. عزت‌نفس، خودآگاهی، مهارت‌های ارزشیابی خویشتن و توانایی تعیین اهداف بخشی از مجموعه مهارت‌های خویشتن است. خشم، سوگ و اضطراب همگی باید مدیریت‌شده و فرد یاد بگیرد که چگونه با شوک، فقدان یا ضربه روانی مقابله کند. مدیریت استرس، مدیریت زمان، روش‌های تفکر مثبت و آرام‌سازی از این گروه مهارت‌های زندگی هستند.

مستعدان‌برتر علاقمند به حضور در این کارگاه‌ها می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام رویدادهای فرهنگی بنیادنخبگان استان تهران به نشانی http://visitfarhangi.bmn.ir نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت‌نام اقدام نمایند. اطلاعات تکمیلی و زمان برگزاری دوره‌ها براساس اطلاعات تماس درج شده در سامانه فوق متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

لازم به ذکر است، کارگاه‌های آموزشی مشاوره-مدیریت شخصی، شهریورماه سال‌جاری در محل بنیاد نخبگان تهران با تدریس اساتید مجرب و نام‌آشنای حوزه‌های مربوط، برگزار خواهد شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/04/13
کد : 74271
تعداد بازدید: 1091