بازدید مستعدان‌برتر از موزۀ کانون پرورشی فکری کودکان‌ونوجوانان

مستعدان برتر همزمان با روز ادبیات کودک و نوجوان از موزۀ کانون پرورش فکری کودکان‌ونوجوانان و نمایشگاه آثار تصویر‌گری بازدید می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان تهران برنامۀ بازدید از موزۀ کانون پرورش فکری کودکان‌ونوجوانان و نمایشگاه آثار تصویر‌گری را همزمان با روز ادبیات کودک و نوجوان اجرا می‌کند.

بازدید از آثار پیشکسوتان دهه 40 تا 70 (آثار گنجینه و تصویرگری)، آثار تصویرگران نویسنده و آثار حوزۀ تصویرسازی کتاب‌های مذهبی و داستان‌های علمی نیز از دیگر برنامه‌های این بازدید است.

برگزاری برنامۀ ویژه تحت عنوان «بزرگداشت استاد مهدی آذریزدی»، نمایش فیلم و زمینه‌سازی همکاری مستعدان‌برتر در حوزه نقاشی و طراحی با کانون پرورش فکری کودکان‌ونوجوانان (در حوزه ادبیات کودک‌ونوجوان) نیز، از دیگر برنامه‌هایی است که در این بازدید در نظر گرفته شده است.

کانون پرورش فکری کودکان‌ونوجوانان با هدف ایجاد امکانات لازم جهت رشد و پرورش فکری و ذوقی کودکان و نوجوانان در سال 1344 تأسیس شده و در سال‌های متمادی فعالیت خود در عرصه‌های فرهنگ، ادب، تعلیم و تربیت و هنر ایران زمینه‌ساز رشد، بالندگی و تکامل بوده است.

انتشار 140 عنوان کتاب با شمارگانی بیش از 3 میلیون در سال، تولید هزاران دقیقه فیلم‌های کوتاه، بلند، زنده، مستند و پویانمایی، تولید ده‌ها عنوان نوار موسیقی، نمایش عروسکی، سرگرمی‌های سازنده و اسباب‌بازی و نرم‌افزارهای آموزشی رایانه‌ای ازجمله فعالیت‌های این مرکز است.

 مستعدان‌برتر می‌توانند با مراجعه به سامانۀ ثبت‌نام رویدادهای فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران به نشانی http://visitfarhangi.bmn.irبرای حضور در این بازدید، ثبت‌نام کنند.

 

تاریخ انتشار : 1396/04/11
کد : 74257
تعداد بازدید: 1246