در مشهد/
دورۀ آموزشی مبانی اندیشه اسلامی برگزار می‌شود

دورۀ آموزشی مبانی اندیشه اسلامی با حضور دانشجویان سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ از مهمترین و مؤثرترین مسائل عصر حاضر، اندیشه و تفکری است که مبنای عمل همۀ انسان‌ها قرار می‌گیرد و این نقطه‌ایست که تمایز را بین روش‌های زندگی، روش‌های ادارۀ جوامع و جهت‌گیری‌های علمی ایجاد می‌کند؛ بنابراین برهمۀ انسان‌ها ضروری است که مبنای فکری خود را بر اساس حقایق و معادلات اصلی هستی پی‌ریزی و مستحکم کنند.

باتوجه به نقش مهم نخبگان جوان و مستعدان‌برتر در فردای کشور، لازم است این افراد مبانی اندیشۀ خود را به‌گونه‌ای تقویت کنند که فرداها دچار تردید و لغزش‌های مخرب نشوند.

حدود بیست سال گذشته مجموعه‌ای تحت عنوان «سلسله دروس مبانی اندیشه اسلامی» تدوین گشته و تا به امروز این مجموعه به صورت سالانه بروزرسانی شده است. سلسه دروس آموزشی شامل 6 کتاب است که به صورت نظام­مند و به روش فلسفی به طرح مباحث بنیادین اندیشه اسلامی می‌پردازد و خوشبختانه فرصت فراگیری این مطالب برای علاقمندان، با حضور اساتید برجسته و طی 6 هفتۀ متوالی، در مشهدالرضا(ع) فراهم شده است.

معرفت شناسی، خداشناسی، انسان‌شناسی، فلسفه اخلاق، فلسفه حقوق و فلسفه سیاست شش محور اصلی این مباحث است.

 این کلاس‌ها در تاریخ هشتم مردادماه الی پانزدهم شهریورماه برگزار می‌شود و متقاضیان می‌توانند تا پانزدهم تیرماه برای ثبت‌نام به آدرس
https://goo.gl/forms/k4BJf5v3dk0NnB743  مراجعه کنند.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/04/10
کد : 74247
تعداد بازدید: 1904