سه شنبه 8 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

نشست معرفی ظرفیت‌های بنیاد نخبگان استان بوشهر برگزار شد

نشست معرفی ظرفیت‌های بنیاد نخبگان استان بوشهر با حضور رئیس بنیاد بوشهر و تعدادی از مدیران دانشگاه‌های استان در بوشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جلسۀ معرفی ظرفیت‌ها و حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان و تشریح فراخوان جوایز تحصیلی دانشجویان صاحبان استعدادبرتر با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر و مسئولان دانشگاه‌های مادر استان برگزار شد.

در این نشست، رضا آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به مأموریت‌ها و چشم‌انداز فعالیت بنیاد نخبگان استان، گفت: این بنیاد كانون تدبير پيشرفت استاني و منطقه‌اي است و مأموریت آن شناسايي نخبگان، سرآمدان و مستعدان‌برتر استان، ایجاد تعامل درون‌استاني در حوزه‌های توسعۀ فناوری و ترویج علم، اتصال نهادهاي فناورانه استاني و توانمندسازی مستعدان استاني و تشکیل اجتماعات نخبگانی است.

وی افزود: بنیاد نخبگان در همۀ حوزه‌های علم، فنّاوري، نوآوري، ادب، هنر و فرهنگ فعالیت می‌کند.

آذین در ادامه با تشریح آیین‌نامۀ جوایز تحصیلی، اضافه کرد: این بنیاد هر ساله تعدادی از دانشجویان مستعدبرتر دانشگاه‌های استان که موفق به کسب امتیازات لازم شوند را در قالب چهار سبد جوایز فرهنگ، آموزش، پژوهش و فناوری مورد حمایت قرار می‌‎دهد.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر شناسايي كنش‌گرانه از طريق رصد رفتار و فعاليت‌هاي دانشجويان صاحب استعدادبرتر و توجه به مجموعة فعاليت‌هاي دانشجويان را از جمله ویژگی‌های برجستۀ آیین‌نامه جوایز تحصیلی ذکر کرد و یادآور شد: وسعت بخشيدن به دامنة تعريف صاحبان استعدادبرتر، هدايت و حمايت از هر دانشجوي مستعد در مسير استعدادها و توانمندي‌هاي تخصصی، توجه به پويايي و تداوم فعاليت‌هاي نخبگاني و توجه به رويكرد نهادمحوري از دیگر شاخصه‌های تصریح شده برای شناسایی دانشجویان مستعدبرتر است.

وی خاطرنشان کرد: تربيت و توانمندسازی مستعدان‌برتر در محيط طبيعي دانشگاه و كاهش تصدي‌گري بنياد، استفاده از مثلث دانشگاه، استاد و دانشجو، توجه به هسته‌هاي فعال دانشجويي و فرصت‌آفريني براي انجام فعاليت‌هاي نخبگاني دانشجويان در دانشگاه‌ از دیگر نکات برجسته‌ای است که در آیین‌نامۀ جوایز تحصیلی دانشجویان به آنها توجه شده است.

 

تاریخ انتشار : 1396/04/10
کد : 74246
تعداد بازدید: 895

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601