نشست معرفی ظرفیت‌های بنیاد نخبگان استان بوشهر برگزار شد

نشست معرفی ظرفیت‌های بنیاد نخبگان استان بوشهر با حضور رئیس بنیاد بوشهر و تعدادی از مدیران دانشگاه‌های استان در بوشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جلسۀ معرفی ظرفیت‌ها و حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان و تشریح فراخوان جوایز تحصیلی دانشجویان صاحبان استعدادبرتر با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر و مسئولان دانشگاه‌های مادر استان برگزار شد.

در این نشست، رضا آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به مأموریت‌ها و چشم‌انداز فعالیت بنیاد نخبگان استان، گفت: این بنیاد كانون تدبير پيشرفت استاني و منطقه‌اي است و مأموریت آن شناسايي نخبگان، سرآمدان و مستعدان‌برتر استان، ایجاد تعامل درون‌استاني در حوزه‌های توسعۀ فناوری و ترویج علم، اتصال نهادهاي فناورانه استاني و توانمندسازی مستعدان استاني و تشکیل اجتماعات نخبگانی است.

وی افزود: بنیاد نخبگان در همۀ حوزه‌های علم، فنّاوري، نوآوري، ادب، هنر و فرهنگ فعالیت می‌کند.

آذین در ادامه با تشریح آیین‌نامۀ جوایز تحصیلی، اضافه کرد: این بنیاد هر ساله تعدادی از دانشجویان مستعدبرتر دانشگاه‌های استان که موفق به کسب امتیازات لازم شوند را در قالب چهار سبد جوایز فرهنگ، آموزش، پژوهش و فناوری مورد حمایت قرار می‌‎دهد.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر شناسايي كنش‌گرانه از طريق رصد رفتار و فعاليت‌هاي دانشجويان صاحب استعدادبرتر و توجه به مجموعة فعاليت‌هاي دانشجويان را از جمله ویژگی‌های برجستۀ آیین‌نامه جوایز تحصیلی ذکر کرد و یادآور شد: وسعت بخشيدن به دامنة تعريف صاحبان استعدادبرتر، هدايت و حمايت از هر دانشجوي مستعد در مسير استعدادها و توانمندي‌هاي تخصصی، توجه به پويايي و تداوم فعاليت‌هاي نخبگاني و توجه به رويكرد نهادمحوري از دیگر شاخصه‌های تصریح شده برای شناسایی دانشجویان مستعدبرتر است.

وی خاطرنشان کرد: تربيت و توانمندسازی مستعدان‌برتر در محيط طبيعي دانشگاه و كاهش تصدي‌گري بنياد، استفاده از مثلث دانشگاه، استاد و دانشجو، توجه به هسته‌هاي فعال دانشجويي و فرصت‌آفريني براي انجام فعاليت‌هاي نخبگاني دانشجويان در دانشگاه‌ از دیگر نکات برجسته‌ای است که در آیین‌نامۀ جوایز تحصیلی دانشجویان به آنها توجه شده است.

 

تاریخ انتشار : 1396/04/10
کد : 74246
تعداد بازدید: 1071