اساتید برجسته بین‌المللی سلول‌های بنیادی به ایران سفر می‌کنند

اساتید برجسته بین‌المللی سلول‌های بنیادی برای حضور در دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی به ایران سفر می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای دعوت از اساتید برجسته بین الملل دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که با حمایت این ستاد برگزار می شود در این دوره 26 استاد برجلسه خارجی داریم و 30 استاد ایرانی مقیم خارج در این رویداد حضور پیدا خواهند کرد که همگی از اساتید برجسته حوزه خود هستند.

این اساتید ازمراکز علمی سراسر دنیا از جمله قاره های اروپا، آسیای دور، آمریکا و همسایگان ما از جمله آمریکا، پرتقال، ایرلند، انگلیس، فرانسه، آلمان، چین، کره، مالزی، اتریش و هلند در دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی سخنرانی خواهند داشت.

با توجه به این که سلول درمانی و پزشکی بازساختی یک موضوع بین رشته است ، چندین نوع تخصص باید گرد هم جمع شوند تا بافتی که قابل پیوند باشد ایجاد شود به همین علت دانشمندان از گروه های مختلفی برای سخنرانی در دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی حضور پیدا می کنند . در این دوره اساتید بسیاری در زمینه ژن درمانی با توجه به مرزدانش بودن آن دعوت شده اند.

به غیر از سخنرانان مدعو برخی از دانشمندان کشورهای دیگر نظیر روسیه، پاکستان، عراق، هند، مالزی ، اردن که ارائه مقاله آنها به عنوان سخنرانی پذیرفته شده است تا در این رویداد حضور داشته همچنین شرکت کنندگانی از کشورهای همسایه برای شرکت در این جشنواره ثبت نام نموده اند.

با توجه به برگزاری دومین دوره این جشنواره سعی شد با میهمانان خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور ارتباط خود را حفظ کنیم . در این راستا طرح های مشترکی ارائه شد و با برخی آزمایشگاه ها برای اعزام دانشجویان دکتری ، فوق دکتری  ارتباط برقرار کردیم.

همچنین علاوه بر بازدید از مراکز مختف علمی تخصصی ایران، برنامه های دیگری که برای این افراد در نظر گرفته شده است را جلسات پنل مشترک عنوان کرد تا محققین خارجی و ایرانی بیشتر با زمینه های کاری یکدیگر هم آشنا شوند.

دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی 22 تا 24 تیر ماه 1396 به همت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1396/04/07
کد : 74241
تعداد بازدید: 1635