در ارومیه/
نشست «نمایش و نقد مستند مادرکشی» برگزار شد

نشست «نمایش و نقد مستند مادرکشی» با محوریت مسائل محیط‌زیست به‌ همت بنیاد نخبگان آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست «نمایش و نقد مستند مادرکشی» با حضور رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان‌غربی، اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های استان و جمعی از سرآمدان و مستعدان‌برتر در اردمیه برگزار شد.

در این نشست، مهدی چهل امیرانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان آذربایجان‌غربی هدف از اجرای نشست «نمایش و نقد مستند مادرکشی» را تبیین جایگاه و اهمیت مسائل محیط‌زیستی به‌ویژه وضعیت نگران‌کننده بحران کمبود آب در کشور و آگاه‌سازی جامعه مستعدان‌برتر دانست.

وی افزود: توقع آن است که برگزاری چنین برنامه‌هایی با مشارکت سرآمدان، استعدادهای برتر و نیز جامعه متخصص و دانشگاهی استان تبدیل به رخداد و فعالیتی جریان‌ساز در حوزه‌های مختلف استانی باشد و نباید نتایج آن‌ها محدود به زمان و مکان و یا نهاد خاصی بماند.

در بخش اول نشست، «نمایش و نقد مستند مادرکشی» ساختۀ آقای کمیل سوهانی که به سفارش مرکز مطالعات استراتژیک ریاست‌جمهوری تهیه شده است، پخش شد.

در ادامه، کامران زینال‌زاده؛ مدیر پژوهشکده مطالعات دریاچۀ ارومیه به ارائه بحث خود در مورد بحران خشک‌شدن دریاچۀ ارومیه، پیشینه پیدایش این بحران، علت‌های اصلی و فرعی آن، راهکارهای علمی برون‌رفت، اقدامات انجام‌گرفته تاکنون و نیز فعالیت‌های دیگری که لازم است برای تعدیل و تقلیل ابعاد تهدیدکننده این معضل در آینده انجام گیرد، اشاره کرد.

در پایان این جلسه، شرکت‌کنندگان به مدت 45 دقیقه نقطه‌نظرات و پرسش‌های خود را درخصوص موضوع فیلم مستند پخش‌شده و نیز مباحث ارائه‌شده توسط میهمان‌ویژه برنامه مطرح کردند.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/04/03
کد : 74221
تعداد بازدید: 1229