استاندار خراسان‌رضوی:
افزایش تعاملات بین‌دستگاهی، گسترش اشتغال نخبگانی را در پی دارد

نشست هم‌‏اندیشی نخبگان و استعدادهای‌برتر استان خراسان‌رضوی با استاندار، به‌همت بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‏اندیشی نخبگان و استعدادهای‌برتر استان خراسان‌رضوی با حضور استاندار خراسان‌رضوی، نمایندۀ رهبرمعظم‌انقلاب در دانشگاه‌های استان و رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس‌رضوی (ع) برگزار شد.

در این نشست، علیرضا رشیدیان؛ استاندار خراسان‌رضوی، اشتغال را مسأله اصلی کشور دانست و با اشاره به ظرفیت‌های بالای خراسان‌رضوی برای ایجاد اشتغال و فعالیت نخبگانی خاطرنشان کرد: همکاری و تعامل دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط و فراهم‌شدن بستر لازم برای حضور فعال نخبگان در عرصۀ اشتغال، تنها راه استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود است.

وی تصریح کرد: اجتماع نخبگانی سرمایۀ اصلی است و تزریق توان و قابلیت‌های آنان به مسائل موجود جامعه در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غیره زمینه‌ساز بهبود وضعیت کنونی و تسریع روند توسعه است.

رشیدیان با اشاره به برپایی سالانۀ نمایشگاه هفته پژوهش در استان، خراسان‌رضوی را مهد علم و دانش توصیف کرد و گفت: در نمایشگاه امسال باید بر حضور بخش‌خصوصی در حوزه‌های نخبگانی و ایده‌پردازی تأکید شود. از سوی دیگر، ظرفیت فکری اجتماع نخبگانی باید در بدنۀ اجرایی و اداری استان نیز وارد شود.

در بخش دیگری از این مراسم، سعیدرضا احمدی‏زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی، گزارشی از فعالیت‏های صورت گرفته طی 3 ماه گذشته را ارائه و برنامه‏های آتی بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی را به‌منظور دست‏یابی به سیاست‏های تبیین شده بیان کرد.

وی افزود: امسال 20 عنوان برنامه، 64 طرح‌اجرایی و 2 طرح‌ملی در موضوع سوغات و اسباب‌بازی در دستورکار بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی است.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی در ادامه ارتباط مؤثرتر و اثربخش‌تر با نخبگان دانشگاه و حوزه را از رویکردهای اصلی بنیاد نخبگان استان در سال‌جاری برشمرد و تأکید کرد: نخبگان حوزوی و دانشگاهی در بخش دولتی به خوبی نمی‌توانند، شکوفا شوند از این رو باید با ارتقاء چرخۀ علم و فناوری، زمینه جذب و اشتغال آنها فراهم شود.

در ادامه، برخی از سرآمدان و استعدادهای‌برتر استان خراسان‌رضوی به بیان دیدگاه‌های خود پیرامون مشکلات و دغدغه‌های اجتماع نخبگانی پرداختند.

در پایان این نشست با اهداء تقدیرنامه و جوایز نقدی از نخبگان و استعدادهای‌برتر استان، برگزیدگان جشنواره­های رازی و خوارزمی سال 94 و همچنین جایزۀ علمی امام‌صادق(ع) در سال 1395 تقدیر شد.

لازم به ذکر است، شرکت‌کنندگان بعد از این مراسم، مهمان خوان پرمهر آستان قدس‌رضوی(ع) شدند و افطار خود را در کنار مضجع شریف امام علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) صرف کردند.

تاریخ انتشار : 1396/04/03
کد : 74220
تعداد بازدید: 1036