به‌همت بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی/
کارگاه آموزشی «اخلاق نخبگی در مکتب حسینی» برگزار شد

کارگاه آموزشی «اخلاق نخبگی در مکتب حسینی» و دیدار با نمایندۀ ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی در بیرجند برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کارگاه آموزشی «اخلاق نخبگی در مکتب حسینی» و دیدار با نمایندۀ ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی در بیرجند به‌همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی برگزار شد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رضایی؛ نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌جنوبی و امام‌جمعه بیرجند به تبیین مکارم اخلاقی انسان و همچنین اخلاق نخبگی در مکتب حسینی پرداخت.

در ادامه، حسن هاشمی؛ سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی، شهداء را بهترین الگوی مسؤولیت‌پذیری دانست و گفت: شهدای مدافع‌حرم، سرآمدانی هستند که جان، یعنی ارزشمندترین داشتۀ خود را در دفاع از ارزش‌های اسلامی هزینه کردند.

وی افزود: هدف از برگزاری کارگاه تبین مفهوم اخلاق نخبگی در مکتب حسینی، چگونگی نقش آفرینی نخبگان و سرآمدان استان در نهادینه کردن آن است.

هاشمی در ادامه به بیان مختصری از اهداف، وظایف و مأموریت‌های بنیاد ملی نخبگان پرداخت و اظهار داشت: بنیاد نهادی است برآمده از منویات مقام‌معظم‌رهبری که اولویت اصلی آن سیاست‌گذاری امور اجتماع نخبگانی با هدف شناسایی و پشتیبانی از نخبگان جهت ارتقاء تولید علم و پیشبرد توسعۀ علمی و فرهنگی است.

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی تصریح کرد:. با تقویت جایگاه معاونت علمی‌وفناوری رئیس‌جمهوری در دولت یازدهم و توجه جدی به امور نخبگان با تقویت بنیادهای نخبگان استانی، زمینه و بستر لازم جهت شناسایی، حمایت و پشتیبانی از سرآمدان، مستعدان و نخبگان در راستای نخبه‌پروری، نخبه‌شناسی، نخبه‌گزینی و نخبه‌گماری بیش از پیش فراهم شده و بنیاد نخبگان خراسان جنوبی یکی از پایلوت‌های مهم و پیشگام در اجرای برنامۀ ملی شهاب (شناسایی و هدایت استعداد های برتر) در کشور است که این برنامه را با همکاری آموزش‌وپرورش در استان انجام می‌دهد.

در پایان این مراسم، نماز جماعت و ضیافت افطاری برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1396/03/31
کد : 74213
تعداد بازدید: 1335