برگزاری هشتمین نشست سراسری فن‌بازارهای منطقه‌ای در فارس

هشتمین نشست سراسری فن‌بازارهای منطقه‌ای به‌منظور بررسی آخرین فعالیت‌های فن‌بازارها و هم‌افزایی و هماهنگی‌های بیشتر طی روزهای 13 و 14 تیر 96 به میزبانی فن بازار منطقه‌ای فارس برگزار خواهد شد.

 در این نشست نمایندگانی از مرکز فن‌بازار ملی ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، جهاد دانشگاهی کشور، صندوق نوآوری و شکوفایی، 15 فن‌بازار منطقه‌ای از استان‌های آذربایجان شرقی، البرز، اصفهان، شیراز، خوزستان، سمنان، فارس، قزوین، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد حضور دارند.

همچنین دو فن‌بازار منطقه‌ای در شرف افتتاح از استان‌های زنجان و سیستان و بلوچستان و نیز یک فن‌بازار تخصصی با عنوان فن‌بازار تخصصی صنعت گاز حضور خواهند داشت.

 طی این رویداد آخرین وضعیت برنامه‌ها و فعالیت‌های فن‌بازارهای کشور بررسی شده و تجربیات حاصل از اقدامات انجام‌شده در راستای توسعه و رونق بازار فناوری کشور به اشتراک گذاشته خواهد شد.

بخش عمده‌ای از این نشست به اقدامات فن‌بازارهای منطقه‌ای و بیان تجربیات حاصل شده اختصاص دارد. این محورها شامل کمک به تجاری‌سازی فناوری و محصولات فناورانه، بازاریابی و فروش محصولات دانش‌بنیان و فناورانه، برگزاری تورهای فناوری و نشست‌های تبادل فناوری با هدف انتقال فناوری، تسهیل ورود اختراعات به بازاردارایی فکری، تکمیل بانک اطلاعات فناورانه استان، شناسایی و تأمین نیازهای فناوری استان، تسهیل صادرات محصولات فناورانه، برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه‌های فناورانه کشور و مشارکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای است.

در این نشست، موضوعاتی از قبیل برنامه‌ها و فستیوال‌های آتی بازار دارایی فکری، خدمات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه‌ی امور شرکت‌های دانش‌بنیان، معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی و تسهیلات قابل استفاده برای تحقق فن‌بازارها، بیان تجربیات موفق سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در هممکاری مشترک با وزارت صنایع کره جنوبی، مطرح و ارائه خواهد شد. تشریح برنامه‌های آتی مرکز فن بازار ملی ایران درخصوص بازاریابی محصولات دانش بنیان و همچنین شناسایی و رفع نیازهای فناوری صنایع، بخش دیگری از این نشست خواهد بود.

 

مرکز فن‌بازار ملی ایران با ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه ساماندهی فن‌بازارهای عمومی و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های اولویت‌دار کشور را به عهده دارد. این مرکز در پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می‌کند.

تاکنون 15 فن بازار منطقه‌ای در 15 استان کشور و نیز یک فن‌بازار تخصصی تحت عنوان فن بازار تخصصی صنعت گاز ایجاد شده و نشست‌های سراسری فن بازارها به‌صورت دوره‌ای و در راستای همکاری و هم‌افزایی بین این فن‌بازارها برگزار می‌شود.

هشتمین نشست سراسری فن‌بازارهای منطقه‌ای به منظور بررسی آخرین فعالیت‌های فن‌بازارها و هم‌افزایی و هماهنگی‌های بیشتر طی روزهای 13 و 14 تیر 96 به میزبانی فن بازار منطقه‌ای فارس برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1396/03/29
کد : 74185
تعداد بازدید: 4750