چهارشنبه 3 بهمن 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در کرمانشاه/
مراسم «محفل انس با قرآن» برگزار شد

مراسم «محفل انس با قرآن» با تجلیل از قاری برجستۀ بین‌المللی قرآن‌کریم به‌همت بنیاد نخبگان استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در مراسمی با حضور نمایندۀ ولی‌فقیه، رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه و جمعی از سرآمدان و مستعدان‌برتر بومی از قاری برجستۀ بین‌المللی قرآن‌کریم تجلیل شد.

در ابتدای این مراسم، مریم اسلام‌پناه؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان، گفت: رمضان علاوه بر اینکه ماه عبودیت و بندگی است، ماه غفران و رحمت الهی نیز محسوب می‌شود و دارای ویژگی‌هایی مانند نزول قرآن، شب قدر و تعیین سرنوشت، نزول ملائکه و ضیافت الهی است.

وی افزود: باید باتوجه به مقام و موقعیت خداوند متعال که میزبان این مهمانی است، فرد خود را برای شرکت در این مهمانی محیا کند.

در ادامه، حجت‌السلام‌والمسلمین الله‌وردی؛ نمایندۀ ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در مورد فضائل اخلاقی و معنوی ماه مبارک رمضان مطالبی بیان کرد و گفت: یکی از ثمرات روزه‌داری، قرار گرفتن در زمره متقین است.

وی افزود: گرچه رسیدن به عصمت محال است، اما می‌توان در مسیر عصمت حرکت کرد.

حجت‌السلام‌والمسلمین الله‌وردی ادامه داد: مقام‌معظم‌رهبری در مورد امام‌خمینی (ره) فرمودند: «امام‌ (ره) به ما آموخت تا مرز عصمت انسان می‌تواند پیش برود؛ هیچ‌گاه ما قائل به این نیستیم که حضرت امام (ره) معصوم بودند؛ ولی امام (ره) به ما آموخت که می‌توان معصوم نبود ولی تا در خانه عصمت رفت».

نمایندۀ ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه اخلاص را یکی از صفات دیگر حضرت امام (ره) برشمرد و با اشاره به سخنی از حضرت امام‌خمینی (ره) عنوان کرد: «اگر کارهایتان برای من است انجام ندهید و اگر برای خدا انجام می‌دهید؛ اجرش را از خدا بخواهید». علاوه بر آن،  فروتنی، دعا و توسل نیز به وضوح در سیرۀ حضرت امام (ره) مشهود است.  

در پایان مراسم از حاج وحید نظریان؛ قاری برجسته بین‌المللی قرآن‌کریم و امیرعلی رنجبر؛ نونهال حافظ 7 جز قرآن‌کریم تجلیل به عمل آمد.

بعد از برگزاری نماز جماعت مغرب و اعشاء، حاضرین در ضیافت افطاری پذیرایی شدند.

 

تاریخ انتشار : 1396/03/23
کد : 74154
تعداد بازدید: 674

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601