نمایندۀ ولی‌فقیه در استان زنجان:
علم باید در خدمت انسانیت باشد

«نشست اخلاقی نخبگان و نماز» با حضور نمایندۀ ولی‌فقیه در استان زنجان و رئیس بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ «نشست اخلاقی نخبگان و نماز» با حضور  نمایندۀ ولی‌فقیه در استان زنجان و رئیس بنیاد نخبگان استان، سرآمدان و مستعدان‌برتر بومی در دانشگاه تحصیلات‌تکمیلی زنجان برگزار شد.

در این نشست، آیت‌الله علی خاتمی؛ نمایندۀ ولی‌فقیه در استان زنجان ضمن اشاره به جنگ‌جهانی اول، گفت: بر اساس مطالعات صاحب‌نظران، ریشۀ جنگ، جهل بشری است و اگر علم و دانش توسعه یافته و آگاهی جامعه افزایش پیدا کند، ریشۀ جنگ برچیده خواهد شد.

وی افزود: در پی جنگ‌جهانی دوم صاحب‌نظران دریافتند که رشد علم به تنهایی برای مهار جنگ کافی نیست و بایستی علم نیز کنترل و مهار شود که تنها راه آن وجدان بشری است.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: دنیا باید با علم جهت‌دار اداره بشود. به‌عبارت دیگر، علم در خدمت انسانیت باشد و با تقویت این بُعد، جنگ نیز مهار خواهد شد.

نمایندۀ ولی‌فقیه در استان زنجان در ادامه اظهار داشت: تحصیلات‌تکمیلی و مراکز تحقیقاتی، شیشۀ عمر حیاط علمی و سیاسی یک کشور است و در این راستا لازم است اجتماع نخبگان با تلاش در فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود، برای ترویج اهداف و گفتمان نظام‌اسلامی گام بردارند.

وی تصریح کرد: اساتید و نخبگان دانشگاهی باید در ضمن آموزش، برکات نماز و تأثیرات آن را برای دانشجویان بیان کنند.

 در بخش دیگری از این مراسم، وحید رشتچی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان، ضمن اشاره به تفاهم‌نامه امضا شده بین بنیاد ملی نخبگان و جمعیت هلال‌احمر استان در خصوص اجرای طرح همای رحمت گفت: وجود برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در کنار توجه به آموزش و پژوهش، علاوه بر خارج‌کردن محیط دانشگاهی از یکنواختی، فرد نخبه و دانشجو را در مسیر درست و صحیح برای رسیدن به هدف مورد انتظار هدایت می‌کند.

در ادامه میرزایی؛ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان نیز در خصوص تاریخچه شکل‌گیری، فعالیت‌ها، وظایف و اهداف این نهاد عمومی-مردمی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: محور جمعیت هلال‌احمر نهادی داوطلب محور است و داوطلبان به چهار گروه حمایت، هدایت، مشارکت و مهارت تقسیم‌بندی می‌شوند.

میرزایی تصریح کرد: وظیفۀ گروه حمایت، اجرای طرح همای رحمت است و در این طرح، تلاش بر این است که با درج اقلام و بسته‌های غذایی مناسب، یاری‌گر نیازمندان در ماه مبارک رمضان باشد.

وی در پایان به‌منظور اجرای هر چه بهتر طرح همای رحمت، یاری و حمایت نخبگان و استعدادهای‌برتر استان را خواستار شد.

لازم به ذکر است پس از اتمام نشست، مراسم ضیافت افطاری برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/03/22
کد : 74145
تعداد بازدید: 1218