برنامۀ «فرهنگی معنوی ماه رمضان» در ایلام برگزار شد

برنامۀ «فرهنگی معنوی ماه مبارک رمضان» با حضور استعدادهای‌برتر استان و مسؤولان بنیاد نخبگان استان در ایلام برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست فرهنگی معنوی ماه مبارک رمضان با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام، مسؤول نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه‌های استان و جمعی از مستعدان‌برتر در ایلام برگزار شد.

در این مراسم، رضا خانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام، گفت: این برنامه در راستای اجرایی‌سازی اهداف سند راهبردی از جمله ترویج فرهنگ انس با قرآن، معارف عترت‌ ‌در بین اجتماعات نخبگانی به منظور ارتقای بینش دینی و تعمیق انگیزه‌های معنوی در خدمت به جامعه برگزار می‌شود.

در ادامه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر غلامرضا غیاثی؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه ایلام بیان کرد: اجتماع نخبگانی مهمترین سرمایۀ اجتماعی و فرهنگی جامعه هستند و لازم است برای تقویت روحیه معنوی آنان برنامه‌های متنوع فرهنگی و معنوی برگزار شود.

وی برگزاری نشست‌های فرهنگی حول مباحث قرآن و اسلام در پرورش روحیۀ معنویت استعدادهای‌برتر را حائز اهمیت دانست و به بیان فرائض ماه‌ مبارک رمضان و روزه گرفتن از دیدگاه قرآن و احادیث پرداخت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غیاثی در ادامه به فضائل اخلاقی و معنوی ماه مبارک رمضان، شیوه‌های پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی با توسل به مبانی اخلاقی دین مبین‌ اسلام و نقش و جایگاه نخبگان اخلاق‌مدار در توسعۀ فرهنگ والای ایرانی-اسلامی اشاره کرد.

در پایان، مراسم افطار و صرف شام در محل برگزاری برنامۀ فرهنگی ماه مبارک رمضان برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/03/20
کد : 74134
تعداد بازدید: 1318