اجتماع نخبگانی خراسان‌جنوبی از مرکز پزشکی هسته‌ای بازدید کردند

سرآمدان، اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌‎های بومی و مستعدان‌برتر خراسان جنوبی با حضور سرپرست بنیاد نخبگان استان از مرکز پزشکی هسته‌ای بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اجتماع‌نخبگانی استان خراسان‌جنوبی با همراهی حسن هاشمی؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان از مرکز پزشکی هسته‌ای خراسان‌جنوبی بازدید و با مدیران، پژوهشگران و محققین این مرکز دیدار و گفت‌وگو کردند و از نزدیک در جریان مأموریت‌ها، اهداف و دستاوردهای این مرکز تحقیقاتی قرار گرفتند.

در این بازدید توکلی؛ مسئول فنی مرکز پزشکی هسته‌ای خراسان‌جنوبی با بیان اینکه پزشکی هسته‌ای، شاخه‌ای از علم پزشکی است که در آن از مواد رادیو اکتیو جهت تشخیص و درمان بیماریها استفاده می‌شود، گفت: در رادیوتراپی فقط درمان صورت می‌گیرد و در رادیولوژی فقط بیماری‌ها تشخیص داده می‌شوند ولی در پزشکی هسته‌ای هم درمان و هم تشخیص با اشعه کمتر و درمان زودتر صورت می‌گیرد.

وی افزود: با تجهیز این مرکز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های تصویربرداری مولکولی(گامای اسپکت)، نیاز بیماران به مراجعه به استان‌های همجوار رفع شد. این سیستم در تشخیص کلیۀ بیماری‌های قلبی و عروقی، کلیوی، عملکرد استخوان‌ها و کبد، تیروئید و ارگا‌نهای مهم بدن با وضوح تصویری و دقت بسیار بالا مورد استفاده است.

مرکز پزشکی هسته‌ای خراسان‌جنوبی با تجهیزات سه میلیارد تومانی سالانه به 1500 بیمار خدمات پزشکی هسته‌ای ارائه می‌کند و این مرکز تنها مرکز در استان برای ارائه خدمات پزشکی هسته‌ای است.

بیشترین بیماران مراجعه‌کننده به مرکز پزشکی هسته‌ای بیماران قلبی، کلیوی، استخوانی و تیروئید هستند.

تاریخ انتشار : 1396/03/16
کد : 74119
تعداد بازدید: 1368