در پی برگزاری سومین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت"/
دستاوردهای فناورانه دریایی برتر با یک‌دیگر رقابت می‌کنند

همزمان با برپایی سومین دوره از جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت"، دستاوردهای فناورانه دریایی، در  3 بخش شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی، سازمان‌ها و ارگان‌های دریایی و همچنین دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی دریایی به رقابت می‌پردازند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ولی محمد خسروی دبیر طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی در مورد شرایط طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه گفت: با توجه به تدوین آئین‌نامه و فرم خلاصه طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی در کمیته فنی، این آئین نامه به شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و سازمان‌ها و ارگان‌های دریایی ارسال‌شده است . و قرار بر این است که در مهلت مشخص‌شده طرح‌های دریایی به دبیرخانه مذکور ارسال شود.

خسروی بیان کرد: انتظار می‌رود که طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی بایستی توجیه اقتصادی داشته باشد و مدارک و مستندات طرح کامل باشد از سویی دیگر  طرح در جهت توسعه و منجر به فناوری دریایی شود  و  در اقتصاد و چشم‌انداز آتی قابل‌استفاده باشد.

بر اساس این گزارش، سازمان‌ها و ارگان‌ها و شرکت‌ها دانش بنیان دریایی جهت ارائه طرح‌های فناورانه خود لازم است خلاصه طرح را در فرم مربوطه تکمیل و به همراه مستندات به دبیرخانه ارسال کنند. هم‌چنین جهت ارائه دستاوردها و محصولات دریایی، شناسنامه مشخصات فنی محصول به همراه تصاویری از آن به دبیرخانه ارسال شود .

کلیه سازمان‌ها ، شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی طرح‌های فناورانه دریایی خود را  تا پایان شهریورماه سال جاری را ارسال کنند.

بر اساس این گزارش، سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1396/03/10
کد : 74102
تعداد بازدید: 1239