به میزبانی بوشهر/
برنامه بین‌المللی علمی، صنعتی و گردشگری ایران-اتریش برگزار شد

برنامه بین‌المللی علمی، صنعتی و گردشگری ایران-اتریش با هدف گسترش تعاملات بین‌المللی در چارچوب دیپلماسی علمی و فناوری کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اولین برنامه بین‌المللی علمی، صنعتی و گردشگری ایران-اتریش به میزبانی دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.

این برنامه در راستای گسترش تعاملات بین‌المللی، برقراری ارتباطات بین‌المللی میان مراکز علمی، فناوری و صنعتی داخل و خارج از کشور در چارچوب دیپلماسی علمی و فناوری کشور و باتوجه به روابط گسترده جمهوری‌اسلامی‌ایران و کشور اتریش در حوزه علم و فناوری، متعاقب تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه خلیج‌فارس (ایران) و دانشگاه صنعتی مونتان (اتریش) انجام گرفت.

دانشجویان اتریشی در طول اقامت ضمن آشنایی با ظرفیت‌های علمی دانشگاه خلیج‌فارس، از مجموعه صنایع زنجیره ارزش مهندسی گاز و پتروشیمی بازدید کردند و در جلسات تخصصی با اساتید و دانشجویان تحصیلات‌تکمیلی دانشگاه، متخصصین صنعت به بحث و تبادل‌نظر در خصوص اولویت‌های پژوهش و فناوری این صنعت پرداختند.

لازم به ذکر است، در همین راستا، مدرسه مدرسه تابستانه انرژی و محیط‌زیست به میزبانی دانشگاه اتریشی ویژه اساتید و دانشجویان خلیج‌فارس در شهریورماه سال‌جاری در کشور اتریش اجرا خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1396/03/01
کد : 74044
تعداد بازدید: 970