پنج شنبه 1 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی؛
حمایت از 7 طرح پژوهشی در حوزه پزشکی مصوب شد

حمایت از 7 طرح پژوهشی در حوزه پزشکی از میان 20 طرح داوری شده در آخرین جلسه کارگروه علوم پزشکی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی مصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در آخرین جلسه کارگروه علوم پزشکی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی حمایت از 7 طرح از میان 20 طرح داوری شده مصوب شد. این طرح‌ها در حوزه هایی همچون ناباروری، ژنتیک مولکولی، بیوشیمی سرطان، علوم اعصاب و نانو تکنولوژی پزشکی هستند. همچنین در این جلسه 28 طرح دریافتی جدید مورد بررسی قرار گرفت و برای 13 طرح داور تعیین شد و بقیه طرح ها در اولویت حمایت قرار نگرفتند.

در واقع حمایت از این طرح‌های پژوهشی بنیادی و کاربردی پژوهشگران با هدف کمک به پيش برد مرزهای دانش و حل مسائل اساسی کشور است که بر اساس اولويت‌های علمی کشور در شاخه‌های مختلف علوم در چارچوب عرصه‌های اولویت دار صندوق انجام می‌شود. فعالیت‌های این کارگروه نیز به گونه‌ای است که حمایت‎ از انجام طرح های پژوهشی تنها محدود به تولید مقاله علمی نشود بلکه این روند در نهایت به ارائه روش تشخیص، تولید محصول، دستگاه و تغییر شیوه‌های درمانی منجر شود.

تاریخ انتشار : 1396/02/30
کد : 74027
تعداد بازدید: 716

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601