همزمان با برپایی سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت/
جشنواره فیلم و عکس دانشجویی دریا برگزار می‌شود

به‌منظور آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان سراسر کشور در رشته‌های مختلف تحصیلی با مسائل دریایی، همزمان با برپایی سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویی دریا برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، مرتضی یوسف زادی دبیر بخش فیلم کوتاه و عکس دانشجویی دریا فیلم را یکی از تأثیرگذارترین ابزارهای رسانه‌ای خواند و گفت: فیلم به جهت نفوذپذیری بالایی که در جامعه دارد یکی از تأثیرگذارترین ابزارهای رسانه‌ای است. فرهنگ‌سازی و تبلیغات از طریق پخش فیلم، تأثیر به‌مراتب بیشتری از سایر ابزارهای رسانه‌ای دارد.

وی در ادامه افزود: ازاین‌رو به جهت اعتلاء و آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان سراسر کشور در رشته‌های مختلف تحصیلی با مسائل دریایی، جشنواره فیلم و عکس دانشجویی دریا به‌عنوان یکی از بخش‌های "سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت" معرفی شد.  

یوسفی زاده گفت: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را در سه حوزه   1- فيلم‌هاي 90 ثانیه‌ای 2- آيتم‌هاي تبليغاتي در حوزه تولید و اقتصاد دانش‌بنیان (آنونس، تيزر و نماهنگ) 3- عکس (تک عکس، مجموعه و تبليغاتي) به‌صورت عکس یا فیلم با مدت‌زمان 90 ثانیه با موضوع دریایی به جشنواره ارسال کنند.

دبیر بخش فیلم کوتاه و عکس دانشجویی دریا  با اشاره به نحوه برگزاری این جشنواره بیان کرد: با توجه به امکانات و بررسی هر چه‌بهتر آثار، مدت‌زمان آثار ارسالی به جشنواره در مدت‌زمان 90 ثانیه برای فیلم و در قالب آزاد با موضوع دریا در مسابقه عکاسی تهیه می‌شود. ازاین‌رو محورهای جشنواره فیلم و عکس دانشجویی دریا در بخش‌های مختلف همچون زندگی مردم و دریا، دانشگاه و دریا، صنعت و دریا و همچنین گردشگری و دریا خلاصه می‌شود. 

وی در ادامه افزود: دبیرخانه این جشنواره  از اسفندماه 95 کار خود را شروع  کرده است و در سه فاز فراخوان، گرداوری و بازبینی آثار اجرا خواهد شد. و نهایتاً 3 فیلم و 3 عکس برتر انتخاب می‌شود.

بر اساس این گزارش، دانشکده علوم و فنون دریایی دانشگاه هرمزگان از همه علاقه‌مندان به حوزه دریا به‌ویژه دانشجویان دعوت می‌کند که در این جشنواره  که در آبان ماه سال جاري برگزار مي‌شود شرکت کنند.

تاریخ انتشار : 1396/02/27
کد : 74017
تعداد بازدید: 1699