از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی انجام شد/
حمایت از اجرای 5 طرح پژوهشی میان‌گروهی

5 طرح پژوهشی میان گروهی توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرا، تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، اعضای کارگروه میان گروهی  صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی (بنیاد ملی علم ایران) در آخرین نشست خود ضمن بررسی 12 طرح داوری شده در کارگروه، با پشتیبانی مادی و معنوی از 5 طرح پژوهشی موافقت کردند. طرح‌های تصویب شده در زمینه‌هایی مهندسی پزشکی، بیومکانیک، مهندسی بافت و بیوتکنولوژی دارویی هستند. تهیه و انتشار کتاب و مقاله در مجلات ISI ، ساخت نمونه محصول، ثبت اختراع و تولید دانش فنی از جمله تعهدات طرح‌های مصوب است.

همچنین، در این نشست 14 طرح پژوهشی دریافتی جدید توسط کارگروه مورد بررسی قرار گرفت و برای 6 طرح داور تعیین شد و بقیه در اولویت حمایت قرار نگرفتند.

این کارگروه از سال 83 فعالیت خود را با حمایت از توسعه پژوهش‌های میان رشتهای و میان گروهی در حوزه علوم تجربی آغاز کرد که ضمن تعیین عرصه‌های اولویت دار صندوق براساس اسناد بالادستی و نیاز کشور، به بررسي و ارزیابی طرح‌هاي پژوهشی پژوهشگران با موضوعات بين رشته‌اي که در نقشه جامع کشور، برنامه پنجم توسعه و نقشه سلامت کشور تعیین شده، می پردازد. اعضای اين کارگروه از برجسته ترين استادان و هيات علمي دانشگاه هاي برتر کشور در رشته هاي مهندسي پليمر، مهندسي بافت، مهندسي پزشکي، داروسازي، توانبخشي و محيط زيست هستند.
 

تاریخ انتشار : 1396/02/25
کد : 74001
تعداد بازدید: 1218