دوشنبه 16 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

بازدید مستعدان برتر از پژوهشکده گیاهان‌دارویی جهاد دانشگاهی

مستعدان‌برتر و مخترعان‌‎برگزیده از پژوهشکده گیاهان‌دارویی جهاد دانشگاهی بازدید کردند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ برنامه بازدید از پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی با هدف زمینه‌سازی برای مهارت‌افزایی مستعدان‌برتر و مخترعان‌‎برگزیده به همت معاونت فرهنگی بنیاد ملی نخبگان  برگزار شد.

پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در مهر ماه 1377 آغاز به کار کرد و در سال 1380 به عنوان مرکز تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی مورد تصویب شورای گسترش دانشگاه‌های علوم‌پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.

 در حال حاضر این پژوهشکده با اعضاء هیأت‌علمی و کارشناسان متعددی در مقاطع دکتری و کارشناسی‌ارشد در چهار گروه پژوهشی، و یک مرکز خدمات تخصصی در زمینه‌های مطالعاتی مرتبط از قبیل شناسایی، کشت و به‌زراعی، بیوتکنولوژی، آنالیز مواد مؤثره گیاهی، فرمولاسیون و تولید فرآورده‌های دارویی گیاهی و گیاهان دارویی فعالیت دارد.

جمع آوری، شناسایی و ارزیابی گونه‌های ارزشمند گیاهان دارویی کشور، تولید بذر، کشت و پرورش گیاهان دارویی، شناسایی، استانداردسازی و فرمولاسیون فرآورده‌های طبیعی بر پایه مستندات طب‌سنتی و مدرن و تولید نیمه‌صنعتی ترکیبات طبیعی و نیمه‌سنتتیک، پژوهش در راستای شناسایی اثرات درمانی داروهای گیاهی، بهینه‌سازی روش‌های ریزازدیادی گیاهان‌دارویی از طریق کشت بافت و تولید متابولیت‌های ثانویه از طریق کشت سلول از مهمترین توانمندی‌های این مرکز است.  

 

تاریخ انتشار : 1396/02/24
کد : 73992
تعداد بازدید: 1031

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601