در کازرون/
«مدرسه بهاره خلاقیت و ایده پردازی» برپا شد

«مدرسه بهاره خلاقیت و ایده پردازی» به‌همت بنیاد نخبگان فارس در قالب اردوی جهادی در روستا‌ها و مناطق‌ کم‌برخوردار شهرستان کازرون برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برگزاری مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی در سطح شهرستان‌های استان فارس، یازدهمین مدرسه فصلی به‌همت گروه‌های دانش‌آموزی پارسا 7 و سپهر 8 (از برگزیدگان مدارس تابستانه و پاییزه خلاقیت و ایده‌پردازی کازرون در سال 94) و همکاری آموزش‌وپرورش و گروه دانشجویی کاپا، برای دانش‌آموزان مقطع نهم و دهم متوسطه روستاهای محروم شهرستان کازرون در قالب اردوی جهادی برگزار شد.

در این برنامه، جمعی از مستعدان‌برتر استان فارس در قالب کارگاه‌های آموزشی مشاهده و ایده‌پردازی، هنر حل مسأله، سنجش خلاقیت و مهارت زندگی و همچنین گروه دانشجویی کاپا در قالب مسابقات خلاقیت، مفاهیم مربوطه را به دانش‌آموزان آموزش دادند.

در روز دوم برنامه، سه نفر از دانش‌آموزان برگزیده مدرسۀ پاییزه خلاقیت و ایده‌پردازی کازرون نیز در کارگاهی با عنوان «چرا خلاقیت؟» به بیان اهمیت و ضرورت تقویت خلاقیت و همچنین بیان تأثیرات شرکت در مدارس خلاقیت بر روند نگاه به زندگی و تلاش برای موفقیت خود، برای دانش‌آموزان شرکت‌کننده پرداختند.

لازم به ذکر است، دانش‌آموزان شرکت‌کننده تا 23 اردیبهشت‌ماه فرصت دارند تا با ارسال پروژۀ خود با عنوان «دفترچه مشاهده و ایده‌پردازی» برای حضور در مرحلۀ دوم برنامه در شیراز اقدام کنند.

 

تاریخ انتشار : 1396/02/12
کد : 73928
تعداد بازدید: 2920