معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان:
برنامۀ شهاب تا سال تحصیلی 07-1406 همۀ دانش‌آموزان کشور در تمامی پایه‌ها را تحت پوشش قرار خواهد داد

منتظر با اشاره به اینکه در حال‌حاضر حدود یک‌میلیون نفر از دانش‌آموزان در برنامۀ ملی شهاب حضور دارند گفت: انتظار می‌رود این عدد برای سال آتی به یک‌میلیون‌ونهصدهزار نفر افزایش یابد و علاوه بر پایه‌های چهارم، پنجم و ششم این طرح پایه هفتم را نیز تحت پوشش قرار دهد..

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جلسه هماندیشی برنامۀ ملی شهاب با حضور معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان، رئیس بنیاد نخبگان استان فارس، رئیس اداره استعدادهای درخشان و معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان  فارس و مدرسان برنامۀ شهاب در شیراز برگزار شد.

در این نشست، دکتر غلامعلی منتظر؛ معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اهمیت اجرای صحیح برنامۀ ملی شهاب، گفت: یکی از اهداف نظام آموزشی، فراهم‌کردن بستر مناسب برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان است.

منتظر ادامه داد: در طرح هدایت تحصیلی، همۀ دانش‌آموزان مخاطب هستند اما بنیاد ملی نخبگان در برنامۀ ملی شهاب تنها استعدادهای‌برتر دانش‌آموزان را هدف قرار داده است.

وی با بیان اینکه 5/2 تا 4 درصد دانش‌آموزان، استعداد حضور در جرگۀ نخبگان را دارند، اظهار داشت: کشور برای رسیدن به توسعۀپایدار نیازمند حضور افراد متخصص و متعهد با توانایی بالا در راهبری بخش‌های مختلف صنعت، اقتصاد، کشاورزی و غیره است. بنابراین هدف شهاب، شناسایی استعدادهای‌برتر و تربیت و پرورش آنان برای راهبری توسعۀ کشور در سی سال آیندۀ کشور است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان یادآور شد: برنامۀ شهاب از سال تحصیلی 94-93 و از مقطع چهارم‌ابتدایی کار خود را آغاز کرده است و در سراسر کشور بصورت پلکانی رو به افزایش است و تا سال تحصیلی 1407-1406 تمام دانش‌آموزان در تمامی پایه‌ها و در سراسر کشور تحت پوشش این برنامه قرار خواهند گرفت.

منتظر در پایان اشاره کرد: تاکنون 38 هزار دانش‌آموز از 6 منطقه آموزش‌وپرورش در استان فارس تحت پوشش برنامۀ ملی شهاب قرار گرفته و برای سال تحصیلی 97-1396 تعداد مناطق به 12 منطقه و تعداد دانش‌آموزان به حدود 80 هزار نفر خواهد رسید.

 

تاریخ انتشار : 1396/02/12
کد : 73926
تعداد بازدید: 1843