ایجاد امکان بهره‎مندی مستعدان برتر خراسان جنوبی از تجهیزات علمی سازمان بسیج علمی استان

تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد نخبگان خراسان‌‎جنوبی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضاعلیه‌السلام‌خراسان جنوبی با هدف عملیاتی‌شدن ایده‌ها و ابتکارات اجتماع نخبگان بومی منعقد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای شکوفایی و بروز خلاقیت‌ها و عملیاتی‌شدن ایده‌ها و ابتکارات اجتماع نخبگانی استان خراسان‌جنوبی و استفاده بهینه از تجربیات، پتانسیل و ظرفیت‌های موجود درانجام فعالیت‌های پژوهشی و فناوری، تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد نخبگان خراسان‌‎جنوبی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضاعلیه‌السلام‌خراسان جنوبی منعقد شد.

در این تفاهم‌نامه که به امضاء ناصر هاشمی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان و   جواد عقیلی‌پور؛ مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصار‌الرضاعلیه‌السلام‌خراسان‌جنوبی رسید، کلیۀ نخبگان و استعدادهای‌برتر بومی می‌توانند از امکانات کارگاهی، آزمایشگاهی و آموزشی سازمان بسیج علمی برای تبدیل ایده به محصول استفاده کنند.

همچنین زمینۀ همکاری در این تفاهم‌نامه، شناسایی و معرفی افراد خلاق و حمایت مادی و معنوی از طرح‌های ابتکاری، معرفی سرآمدان، کارآفرینان، مدیران موفق و اساتید متخصص، برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی و برگزاری نمایشگاه معرفی شده است.

بر اساس این تفاهم‌نامه، سازمان بسیج علمی، متعهد شد کارگاه مرکز رشد بسیج را به همراه تجهیزات مربوطه، به صورت رایگان در اختیار افراد معرفی‌شده از سوی بنیاد نخبگان استان قرار دهد. همچنین این سازمان با افراد خلاق معرفی شده از طرف بنیاد، در انجام طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه، همکاری علمی و پژوهشی به‌عمل خواهد آورد. علاوه بر آن، این سازمان از طرح‌های ابتکاری و خلاقانه مخترعان و پژوهشگران، بسته به نوع طرح، پس از تصویب در کارگروه مربوط در استان، حمایت مالی به عمل خواهد آورد.

بنیاد نیز متعهد شده درخصوص بسترسازی به منظور گفتمان دانش‌بنیان و راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهی با سازمان علمی بسیج همکاری لازم را به‌عمل آورد.

از سوی دیگر، بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی در راستای گسترش برنامه‌های پرورش دینی و توانمندسازی اخلاقی، اعتقادی و سیاسی اجتماع نخبگانی با استفاده از ظرفیت اعضای هیئت‌علمی گروه‌‍‌های معارف و اساتید حوزوی، با نمایندگی نهاد مقام‌معظم‌رهبری تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

برنامه هایی از قبیل کرسی آزاداندیشی، طرح ضیافت اندیشه و بازدیدهای فرهنگی با محوریت نخبگان و استعدادهای‌برتر از مهمترین مفاد این تفاهم‌نامه است.

 

تاریخ انتشار : 1396/02/09
کد : 73902
تعداد بازدید: 1411